Başkalarının mesajlarından çok etkileniyorum

Menemenmen

Centipat
Öncelikle merhaba. Benim yıllardır çözmeye çalıştığım bir sorun var. Bu da başkalarının bana söylediklerinden ve yazdıklarından çok etkileniyorum. Hiçbir zaman başkalarına kötü bir imajım kolay kolay olmaz. Fakat bazen iyi anlaşamadığım insanlar oluyor okulda. Ben bu şahısları görmezden gelmeye çalışıyorum fakat sanırım zevkine genellikle benim telefon numaramı bulup küfürler yazarlar ve sonra engellerler. Bu beni çok ama çok rahatsız ediyor. Tüm gün bunu düşünüyorum ve hep sinirim bozuluyor.

Bugünde aynısı oldu. Her şeye yalan söyleyen bir kişi vardı okulda. Hikayeler falan anlatıyor ama hepsi uydurma :D. Bende buna gittim ve neden hep yalan söylediğini sordum. Geçiştirmeye çalışıp gitti. Bugün telefonumu bulmuş ve rahatsız edici şeyler yazmış. Ben bunu gördüğümde yine aynı şeyleri yaşadım. Bir türlü kafamdan çıkmıyor. Olgun birisi olarak böyle bir durum yaşamak nedense bana çok “rahatsız edici” geliyor. Ben bu durumdan hala kurtulamadım. Beni kötü hissettiren şeyin yüzüme söyleyememeleri olması. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Fakat hocaya söyle, dava et, ailenle konuş gibi şeyler söylemeyin. Olayları dışa aktarmak istemiyorum kendimi düzeltmek istiyorum.

İnsanlarla pek konuşmam. Fakat yinede orda olsaydınız siz daha bir kötü olurdunuz. Birisinin öyle açıkça yalanlar söylemesi çok kötü bir his.
Eğer yalan söylemesi sizi ve size yakın kişileri etkilemiyorsa onunla konuşmanızı gerektirecek bir durum yok. Dediğim gibi yalan söylemesi kötü bile olsa bazı kişilerden uzak durman onları umursamaman sorununu çözecektir.

Eğer yalan söylemesi sizi ve size yakın kişileri etkilemiyorsa onunla konuşmanızı gerektirecek bir durum yok. Dediğim gibi yalan söylemesi kötü bile olsa bazı kişilerden uzak durman onları umursamaman sorununu çözecektir.
Bir arkadaşım hakkında rahatsız edici söylemler söylüyordu. Doğru diyorsunuz bizi etkilemeyen insanlardan uzak durmak mantıklı olabilir ama sevdiğim birisine ettiği lafları duyup geçmek daha onursuz bir davranış olabilirdi.

Bir arkadaşım hakkında rahatsız edici söylemler söylüyordu. Doğru diyorsunuz bizi etkilemeyen insanlardan uzak durmak mantıklı olabilir ama sevdiğim birisine ettiği lafları duyup geçmek daha onursuz bir davranış olabilirdi.
Yakın bir arkadaşınızsa öncelikle bu konuyu onunla konuşmanız gerekliydi. Ona göre uygun bir çözüm bulabilirdiniz. Rehber öğretmene veya güvendiğin bir büyüğe danışman daha mantıklı olabilir. İlerde size böyle kişiler sorun yaratacaktır.

Yakın bir arkadaşınızsa öncelikle bu konuyu onunla konuşmanız gerekliydi. Ona göre uygun bir çözüm bulabilirdiniz. Rehber öğretmene veya güvendiğin bir büyüğe danışman daha mantıklı olabilir. İlerde size böyle kişiler sorun yaratacaktır.
Onada söyledim tabiki. Fakat okulum böyle konularda hiç ilgili değil. Rehber hocası hiçbirşey yapmıyor yada demiyor. Arkadaşım ailesine söylemiş ama yinede okul hiç uğraşmamış.

Onada söyledim tabiki. Fakat okulum böyle konularda hiç ilgili değil. Rehber hocası hiçbirşey yapmıyor yada demiyor. Arkadaşım ailesine söylemiş ama yinede okul hiç uğraşmamış.
O zaman bu konular üst mevkilere kadar gidiyor. Ailesi müdürle özel olarak konuşabilir. Eğer hala etkili değilse MEB'i arayıp bu durum hakkında bilgi alabilirler. Yani senin yapabileceğin bir şey yok bu durumda.

Geri
Yukarı