Katmanda kayma oluyor/ Layer Shifting

enescclk

Hectopat
Daha fazla  
Merhablar. Elimde Two Trees blu-3 printer var. Fil ayağı, baskıya başlamama, yeterince ısınmama gibi sorunlardan dolayı internetten bulduğum bir yazılım ile güncelleme yaptım (Maalesef kendi sitesinde artık güncel yazılım yok).

Yazılım Güncellemesinden sonra y ekseninde kayma problemi yaşamaya başladım. Paylaştığım fotoğraflardan da anlayacağınız üzere, fil ayağı vb. problemlerden kurtulmuş olsam da layer shifting problemi yaşamaya başladım. Konu hakkında çok fazla ve çeşitte çözüm var. Önerdiğiniz bir yol var mıdır

Dosya Ekleri

• 2C946814-084C-4C0E-AE69-D020EE89E7DA.jpg
    2C946814-084C-4C0E-AE69-D020EE89E7DA.jpg
    230,7 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_3019.JPG
    IMG_3019.JPG
    111 KB · Görüntüleme: 37
Kayış sıkılığını ve kayışa hareket aktaran dişlileri mile bağlayan vidaları kontrol et. Güncelleme sonası hızı ve ivme değerlerini arttırdıysan eski hızlarda da deneyebilirsin.
önceki yazılıma ve ayarlara ulaşamıyorum maalesef. Ayrıca yeni fark ettik taban kaymadan hemen önce bir takılma sesi geliyor ama tam olarak nereye takılıyor tespit edemedik

Reddit'den belki orijinal yazılıma ya da başka alternatiflere ulaşabilirsin.

Kayışların geçtiği dişli çarkın vidaları motor milinin düz yerine gelmeli, vida sıkı olsa bile dairesel yerde sıkıldıysa tabla hareketi sırasında kaçırma yapıyor olabilir. Tabla kayış uçlarında metal tokalar varsa onların yatağa takıldığı yere güzel oturması gerek.

Kullandığın profilde bazı değerleri agresif seviyelere çektiysen, travel ve acceleration gibi, onları da gözden geçirebilirsin.

Forumdan takip ettiğim kadarıyla kullanıcısını pek mutlu etmemiş bir model, kendi içinde farklı versiyonları da var sanırım, o şekilde ise ve sendeki de eski sürüm ise yapılan upgradeleri araştırırsan onlar da yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı