Kavga etmeden önce ne yapılmalı?

Thrian

Hectopat
Merhaba. Ben 14 yaşındayım ve 9. sınıfım. Şu ana kadar ciddi kavgaya girmemiş biri olarak tam kavga ortamını bilmiyorum. Acaba kavgada kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım ve kavga olduğu zaman gözlüğümü çıkarmalı mıyım?

Acaba kavgada kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım ve kavga olduğu zaman gözlüğümü çıkarmalı mıyım?
Ortamdan uzaklaş ve kavgaya girme. Hatta dayak ye karşılık verme. Disiplinlik de işin kötü olur. Ama kendini savunmak mantığıyla 1-2 yumruk sallayabilirsin ki müdürler de bunun taraftarı zaten. Kavga ortamlarından uzak dur ve kavga çıkacağını düşünüyorsan en kısa yoldan uzaklaş. "Yok ben kavga ettim, havalıyım" triplerine girme. Bir gün kötü birisine denk gelirsin bacaklarınla omuzların yer değiştirir. Bu tavsiyeleri dikkate al. Ha, kavgaya zorlanırsan (zorlarsalar, sıkıştırır taciz falan ederseler) ilk yumruğu onlardan bekle. Ondan sonra kendini savunmak için Allah ne verdiyse dal.

Ben de kavgaya hiç girmedim. Bundan sonra da girmeyi düşünmüyorum. Çünkü gereksiz. İnsanlar konuşarak anlaşır. Öncelikle kavgaya başlamadan önce, karşıdaki rakibini çok iyi analiz et. Sana hangi bölgelerden saldırabileceğine dair, olabildiğince iyi analiz et. Ona göre; ilk önce kendini savun, sonra ise atağa geçerek onu yere yatırarak etkisiz hale getir.

Merhaba. Ben 14 yaşındayım ve 9. sınıfım. Şu ana kadar ciddi kavgaya girmemiş biri olarak tam kavga ortamını bilmiyorum. Acaba kavgada kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım ve kavga olduğu zaman gözlüğümü çıkarmalı mıyım?
Kavga edeceksen önce beynini çıkar, çünkü kavga benim beynim yok demektir. Kavga, aciziyetin şiddet olarak dışavurumu, anlaşamamanın yani ilkelliğin simgesidir. Kavga ile sadece olanı kaybedersin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı