Kavga başlatan kişiye karşı ne yapılmalı?

Vallahi bizim aile park kavgasına bile silah çeker. İyi ki bu olayı biz yaşamadık. Karşıdaki kaliteli bir süzgeç olurdu. Dava açın. Başka hiçbir şey yapmayın. Olabildiğince haklı durumda kalın. Karşı tarafın eline koz vermeyin. Küfür dahi etmeyin. Kamera kayıtlarını toparlayabilirsiniz (karakola gittikten sonra). Delil toplayın.

Vallahi bizim aile park kavgasına bile silah çeker. İyi ki bu olayı biz yaşamadık. Karşıdaki kaliteli bir süzgeç olurdu. Dava açın. Başka hiçbir şey yapmayın. Olabildiğince haklı durumda kalın. Karşı tarafın eline koz vermeyin. Küfür dahi etmeyin. Kamera kayıtlarını toparlayabilirsiniz (karakola gittikten sonra). Delil toplayın.
Hocam abimin ailesi ne yaptı bilmiyorum. İllaki bir şey yapacaklardır. Ben burada anlatılanları söyleyeceğim kendilerine.

Bu yapılan benim babama yapılamaz, benim babam da 23 yıllık uzmançavuş. Adamın boksör olması bir şey de değiştirmez. Babam cüsseli birisi. Bir yumruğuyla indirir. Diyelim ki oldu, ben adamı çeker vururum.

Her iddiasına da varırım, birinin ailesine böyle bir şey yapılsa herkes silahı çekip vurur, dinlemez can falan.

Eğer sizde onlara karşı bir şey yapmaya çalışırsanız bu olay uzayabilir. Bütün olasılıkları değerlendirin ki sonucu tekrardan üzüleceğiniz bir şey olmasın.

Kavga edeceksen agresif olmalısın. Eğer heyecan yaparsan iskalama ihitmalin de epey yüksek. Öncelikle eğer yakın mesafedeysen rakibin çenesine seri bir yumruk atacaksın, sonrasında kişinin bacak arasına (anladın orayı sen.) Sağlam bir tekme atacaksın ve şakak tarafına sağlam ve hızlı bir yumruk atacaksın. Rakip zaten bayılır bayilmazsa eğer seri yumruklar ile dövüşe devam et.

NOT:Kavga etmek yanlış bir şey etmeni tavsiye etmem küfür edene kulak asmadan geçedebilirsin veya dalga geçeni. ama madem illa ısrar ediyosan bu yöntem rakibi haşat eder

Arkadaşlar merhaba.
Konu troll değil, lütfen troll yorum yapmayınız.

Bir abim vardı, dükkanı vardı bir tane. Yanında bir tane de manav vardı. Bu abime geçenlerde malzeme geldi kamyonla. Malzemeleri indirmek için aracı dükkanın önüne park ettiler, haliyle manavın da önüne geldi. Manav sahibi abime kızdı bağırdı vs. Sonra bunlar kavga etmeye başladı. Kavganın ardından bir sonraki gece bu manavın oldu abimi dövdü. Tenha bir yerde sıkıştırmış ve bayağı kötü dövmüş. Döven kişi boksör ve uzman çavuş. Adam döverken eline sopa odun vs. ne gelirse vurmuş.
Abim komadaydı, yeni çıktı. Göğüs kafesinde kırıklar var.

Bu kişiye ne yapılmalı? Nasıl bir önerileriniz olur?

Moderatörlerden ricam, konunun onaylanması. Konu troll değil, gerçekten yaşandı.
Dava açın. Nasıl olsa serbest kalacak. Şafakta adam toplayıp dövün.. (!).
Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

Geri
Yukarı