Kavga isteyen arkadaşa karşı ne yapmalıyım?

Benim de 7. sınıfta öyle bir arkadaşım vardı. Sataşıp duruyordu. Biraz arkası vardı. Korkuyordum yani. Ondan biraz daha yapılıydım hiç kavga etmemiştim. Yani dövüşmeyi falan hiç bilmiyordum. Bu çocuk sınıf grubuna yazıyor gel kavga edelim şöyle böyle. Sürekli "arkanı çağır" ı kullanıyordu. Bende yazdım korkak mısın arka falan? Gel teke tek dedim. Bende iyi salakmışım o aralar. Bir parkta bu 4-5 arkadaşlarını getirmiş yok kavgayı izleyecekler vs. vs. Konuştu. Sonra bana bir tane vurdu. Çok sinirlendim kavga etmeyi de bilmediğim için gözüm kapalı rastgele yumruklar sallıyordum. Sonra çocuk yere düşmüş farkında değilim gelip arkadaşları beni yumruklama başladı. Sonra bir topukladım. Kaçış o kaçış. Bir daha da o arkadaşın bulunduğu hiçbir ortama girmedim. Sana tavsiyem ondan uzaklaşman olur onun takıldığı yerlerde bulunma. Eğer onu dövebiliceğini düşünüyorsan dövmen yararına olacaktır. Çünkü senden bir karşılık bulmadığı için kendini yükseltmeye çalışıyor. Eğer mahalle abileri vs. varsa onların önünde gel şurda güzelce dövüşelim de. Onlar zaten kavgayı pek büyütmezler. Herhangi biriniz yer düştüğünde ayırırlar. Döversen ya bir daha sana hiç bulaşmaz ya da sana daha çok bulaşır. Beni abilerin kızların önünde rezil ettin vs. vs. Diye. Öyle olursa hiç bulaşma.

Bizim okulda da öyle bir tip vardı. 2 yıl boyunca sinir etti durdu. En sonunda bu sene ensesinden tutup yere yatırdım ve 4-5 defa söz verdirmeden bırakmadım çocuğu. Bıraktığımda kıpkırmızı olmuştu ensesi. Bir daha bulaşmadı ondan sonra. Kavga olmadan çözdük işi.

Virüs varken parka kız ve erkek arkadaşlarınla gidiyorsun, birbirinizin yüzüne özellikle burun tarafına itinayla şaka yapıyorsunuz? Kimseyi yargılamak haddime değil ama annene, babana bulastırım diye hiç düşünmemişsin. Üstüne o nasıl ortam yahu öyle. Bi' ağırlığın olsun ortamda. Her önüne gelenle samimi olursan öyle olur. Ayrıca o kişi tepkilerinden hoslanmis olabilir. El şakası yapınca "üff git ya" demek onu sana daha çekerken tepki vermemek genelde aksine olur? Ben ne anlatıyorum ya. Karşındaki kişinin ailesi uğraşan insanlar değilse (tavsiye değildir, şahsi düşüncedir ve uygulanmıştır) uygun anı bulup yapıştır sende.

Ben vurmuyorum o vurup kaçıyor.
Benim de 7. sınıfta öyle bir arkadaşım vardı. Sataşıp duruyordu. Biraz arkası vardı. Korkuyordum yani. Ondan biraz daha yapılıydım hiç kavga etmemiştim. Yani dövüşmeyi falan hiç bilmiyordum. Bu çocuk sınıf grubuna yazıyor gel kavga edelim şöyle böyle. Sürekli "arkanı çağır" ı kullanıyordu. Bende yazdım korkak mısın arka falan? Gel teke tek dedim. Bende iyi salakmışım o aralar. Bir parkta bu 4-5 arkadaşlarını getirmiş yok kavgayı izleyecekler vs. vs. Konuştu. Sonra bana bir tane vurdu. Çok sinirlendim kavga etmeyi de bilmediğim için gözüm kapalı rastgele yumruklar sallıyordum. Sonra çocuk yere düşmüş farkında değilim gelip arkadaşları beni yumruklama başladı. Sonra bir topukladım. Kaçış o kaçış. Bir daha da o arkadaşın bulunduğu hiçbir ortama girmedim. Sana tavsiyem ondan uzaklaşman olur onun takıldığı yerlerde bulunma. Eğer onu dövebiliceğini düşünüyorsan dövmen yararına olacaktır. Çünkü senden bir karşılık bulmadığı için kendini yükseltmeye çalışıyor. Eğer mahalle abileri vs. varsa onların önünde gel şurda güzelce dövüşelim de. Onlar zaten kavgayı pek büyütmezler. Herhangi biriniz yer düştüğünde ayırırlar. Döversen ya bir daha sana hiç bulaşmaz ya da sana daha çok bulaşır. Beni abilerin kızların önünde rezil ettin vs. vs. Diye. Öyle olursa hiç bulaşma.

Konuyu okuyun lütfen. Uzaklaşınca yanıma geliyor.

4. Sınıfta vardı böyle birisi abime şikayet ettim omuzlarından tutup kaldırdı çocuk ağladı zaten direkt :D Abine veya babana söyle sende, 5. sınıftada ben birisini dövüyordum annesine şikayet etmiş, anneside beni dövdü bi daha da bulaşmadım :D

Daha dün gibi 1.sınıfın 3. günü 3 gündür çocuk ğun birine ayar oluyordum sonra kavga başladı işin tuhafı sınıftaki pigmelerle anlaşmış toplu dayak yedim diye hatırlıyorum. Hayal gücümün bir oyunu olabilir. Yalnız ben yere düşüyorum çocuk tekmeliyor, çocuğu yere düşürüp ben tekmeliyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yaşım 14 parkta arkadaşımın biri çok kaşınıyor. Yanımda kız arkadaşlarım, erkek arkadaşlarım var karışık yanıma gelip kötü sesler açıyor. Yanına gidiyorum kaçıyor yakalıyorum yüzüme vuruyor. Bugün gına geldi dövecektim vazgeçtim neden vuruyorsun deyince de sanane diyor. Ben de ona argo konuşunca yanıma gelip bir daha vuruyor mahallenin "sert" abileri de gelip "oooooooo" diyor. Ne yapmalıyım? Kavga dövüş hiç sevmem nefret ederim bu sefer arkadaşlarım beni terkeder. Ne yapacağım?

Bende 15 yaşındayım sınıftaki en yapılı kişi benim, ama sınıftaki herkes bana bulaşıyordu bir gün birine bir çaktım kulağı kanadı disipline gidecektim sınav senesi diye bir şey yapmadılar ama ondan sonra bana dokunan olmadı.(8. sınıftayken)

Geri
Yukarı