Kavga sonrası nasıl ifade verilmelidir?

Merak etmeyin, bir takım elbise giyip "pişmanım" dedikten sonra hiçbir şey olmaz.

"Bana saldırı girişiminde bulunmaya teşebbüs etti ve aileme küfür ederek tahrik etti, ben de kendimi savunmak için vurdum fakat fazla ileri gittim, pişmanım."

Merak etmeyin, bir takım elbise giyip "pişmanım" dedikten sonra hiçbir şey olmaz.

"Bana saldırı girişiminde bulunmaya teşebbüs etti ve aileme küfür ederek tahrik etti, ben de kendimi savunmak için vurdum fakat fazla ileri gittim, pişmanım."

Bicak çekti bana bende kendimi savundum.

Darp ettiğin kişiye hakaret ettiği çocukların ailelerine durumu anlatıp çocuklara ve diğer hakaret ettiği mağdurlara dava açtırmakla tehdit et. Sen 2 yanarsın ama o da yanar.

Savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunuldu mu? Bulunulduysa eğer, savcılık seni ifadeye çağırır. Darp raporu almışlarsa kasten yaralamadan dolayı suçlanacaksın. Ancak ortada sana edilen bir hakaret var. Eğer şahidin varsa sen de karşı suç duyurusunda bulunabilirsin, ancak çocuk demişsin. Yaşı küçükse hakkında takipsizlik kararı çıkar. Senin aleyhine açılan soruşturma açısından da "HAKSIZ TAHRİK" söz konusu olduğunu, şahsına hakaret edildiğini ve bu hakaretin etkisiyle karşılık verdiğini ifade edebilirsin. Dediğim gibi darp raporu alınmışsa kovuşturma açılır ve mahkemeye çıkarsın muhakkak ama haksız tahrikten dolayı cezanda indirim yapılır ve kısa süreli hapis cezası alırsın. Bu nedenle de hükmün açıklanması geriye bırakılır, 5 yıl içinde kasten suç işlememek kaydıyla serbest bırakılırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı