Kaybolan kargo durumunda ne yapılmalı?

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 1 ay önce bir valiz göndermişti arkadaşım. Ve valiz uzun bir süre gelmeyince arayıp bilgi almak istedim. Bana tanzim talebinde bulunmamı söylediler. Ve ben de tanzim talebinde bulundum. Tanzim talebinde bulunmama rağmen yine uzun bir süredir geri dönüş alamadım. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Mağdur olan benim ve hangi kurumlara şikayette bulunmam gerekiyor? Bir de valizin içindeki eşyaların bedelini bana nasıl ödeyecekler? İçindeki eşyaların faturalarını isterler mi? Teşekkür ederim, sağlıklı günler dilerim.

Böyle durumlarda kargo bedelinin belli bir katına kadar ödeme yapılıyor :(. Yani kargo içeriği belli değilse içinde olanların önemi olmadan kargo için ödediğiniz fiyatın belli bir katını alırsınız. Aynı şey otobüs biletlerinde de geçerli çok değerli bir şeyi çantanıza koydunuz ve firma bunu kaybettiyse bilet fiyatının belli bir katına kadar olan kısmı karşılanıyor, böyle bir şeyi engellemek için bilet alırken ürünü bildirmeniz gerekiyor.

Maalesef böyle durumlarda nereye giderseniz gidin "şuraya gidin, şurdan şunu alın, belge getirin" gibi bir ton saçmalıkla uğraştırıp vazgeçtirirler. Arkadaşım 2 sene önce bilgisayar toplamıştı ve gelen kargoda işlemci eksikti. Şubeye gidip pakete baktıktan sonra, hiç bir şey imzalamamasına rağmen iade alamadı. Konuşmadığı kişi kalmadı ama hiç bir sonuç alamadı.

İçerisinde ne vardı valizin?
Üniversitede giydiğim herşey ,pandemi başlamadan tatil olduğunda sadece hırkamı giyip çıktım odadan .
Böyle durumlarda kargo bedelinin belli bir katına kadar ödeme yapılıyor :(. Yani kargo içeriği belli değilse içinde olanların önemi olmadan kargo için ödediğiniz fiyatın belli bir katını alırsınız. Aynı şey otobüs biletlerinde de geçerli çok değerli bir şeyi çantanıza koydunuz ve firma bunu kaybettiyse bilet fiyatının belli bir katına kadar olan kısmı karşılanıyor, böyle bir şeyi engellemek için bilet alırken ürünü bildirmeniz gerekiyor.
Böyle birşey olabilir mi ? Sonuçta onlara emanet edilen birşey var ve kaybediyorlar ,hem kargoyu alırken içine bakıyorlar ama listeleme gibi bir durum olmuyor.

Üniversitede giydiğim her şey, pandemi başlamadan tatil olduğunda sadece hırkamı giyip çıktım odadan.

Böyle bir şey olabilir mi? Sonuçta onlara emanet edilen bir şey var ve kaybediyorlar, hem kargoyu alırken içine bakıyorlar ama listeleme gibi bir durum olmuyor.

İnşallah sizin zararınızı karşılarlar bu adamlar 3 kuruş eksik ödemek için ellerinden gelen çirkefliği yaparlar. Olabildiğince hakkınızı arayın gerekirse hakem heyetine gidin.

İnşallah sizin zararınızı karşılarlar bu adamlar 3 kuruş eksik ödemek için ellerinden gelen çirkefliği yaparlar. Olabildiğince hakkınızı arayın gerekirse hakem heyetine gidin.
1 Aydır tanzim talebinde bulundum ama hâla geri dönüş sağlamadılar sizce hakem heyetine mi gitmyeliyim yoksa beklemelimiyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı