Kaybolan telefon nasıl bulunur?

For East Troop

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Merhabalar, bugün okulda telefonu arkadaşa vermiştim. Müdür yardımcısına götürmüştü ama çıkışta telefon sınıfa getirildikten sonra birisi almış. Kim aldı bilmiyorum ama telefonun konumunu tespit edemedik, Samsung ve Gmail'in uygulamalarını denememe rağmen tespit edilmiyor, çekmiyor telefon. Ama babam beni arayınca çalıyor. Kısacası bu telefonu nasıl bulabiliriz? Bulamazsak polise başvuracağız.

Merhabalar, bugün okulda telefonu arkadaşa vermiştim. Müdür yardımcısına götürmüştü ama çıkışta telefon sınıfa getirildikten sonra birisi almış. Kim aldı bilmiyorum ama telefonun konumunu tespit edemedik, Samsung ve Gmail'in uygulamalarını denememe rağmen tespit edilmiyor, çekmiyor telefon. Ama babam beni arayınca çalıyor. Kısacası bu telefonu nasıl bulabiliriz? Bulamazsak polise başvuracağız.

Eğer o uygulamalardan tespit edemediyseniz polise gitmek iyi bir seçenek.

Gmail ve IMEI ile telefonu bulamadıysanız. 1 dakika dahi durmadan polise başvurunuz!

Belki yanlışlıkla almıştır yarın getirir.

Telefonu aldıysa niye geri getirsin. Eğer arkadaşı değilse alan kişi geri vereceğini zannetmiyorum. Eğer alan kişi saf ve SIM kartı çıkartmaz ise IMEI numarasını bulmanız gerekmekte. O polislerde bulunması muhtemeldir. Ayrıca telefonun kutusunda yer alır.

Uygulamalardan bulabilmen için internete bağlı olması lazım.

Diğer türlü telefonun faturası ile birlikte üzerinde imei numarası olması lazım, savcılığa suç duyurusunda bulunuyorsun. Daha sonra sinyalden yeri tespit edildiğinde yada başka bir hat takıldığında, karakola çağırılıp telefon elinden alınıyor. Ama android sistmelerde imei değiştirilebildiğinden bazen telefona ulaşılamıyor.

Geri
Yukarı