Kayhan Filmi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Gittiğim her sinema filminde fragman adı altında tecavüze uğradığım bu filmi ifşa etmek istiyorum :)
Fragmanı bile filmin ne kadar berbat bir zemin üzerine inşa edildiğini açık ediyor zaten.
Harbiden bu filme gidip de beğenecek insanı arkadaşım diye çevremde dolaştırmam.

Karakterden tut yapılan esprilere, fragmanda yayınlanan her şey çok itici. Cidden gitmeden nefret ettirdi.
Ön yargılı bir insanımdır bazı konularda, bu da onlardan biri oldu herhalde. Filme karşı inanılmaz ön yargılıyım şuan.

Bu konsept bir defa tuttu diye milletin sinema keyfine tecavüz etmeye anlam veremiyorum :D
Karakter bile itici ya, uğraşsalar bu kadar nefret ettiremezlermiş. Sırf cebi doldurma maksatlı yapılmış bir film, belli ediyor kendini.

26903735_1551804924875002_8057257547335097079_n.jpg

Başrolde Şahan Gökbakar olduğunu biliyoruz :) Fakat serinin ilk filmi olduğu için fazla ilgi görmeyebilir. Diğer filmler gibi illa 2.si çıkacaktır. Fazla tutacağını pek sanmıyorum. Tahminimce IMDB puanı 5 i geçmez..

Gerçekten itici bir karakter. Nedense Türk sinemasında komedi türünde bu tür filmler çok fazla olmaya başladı. Hep tuhaf özellikleri olan bir karakter hazırlıyorlar ve filmin adını da karakterin adı soyadı yapıyorlar, başına türlü türlü olaylar geliyor. Bak ne kolay film senaryosu oluşturmak. (Recep İvedik, Kayhan, Şevkat Yerimdar, Cumali Ceber, Ali Kundilli vs.).

Hep bel altı ve küfürlü espriler var. Sahnelerde gerçekten esprinin zerresi yok. Çoğu başarısız, zaten Türk sineması başarısız. Sırf bu yüzden Türk filmlerinin hiçbiri için sinemaya gitmiyorum. Gidersem hep yabancı filmlere giderim.

Film baş rol oyuncusu sebebi ile bir ihtimal beğenilebilir. Fakat basit bir film olduğu aşikar. Zaten bizim ülkemizde hep böyle tiplemeler rağbet görüyor, yukarıda saydığım gibi. Komedi anlayışı kişiden kişiye değişir ama bu ülkede komedi adı ile yapılanlar soytarılık/şaklabanlıktan ibaret bence.

Dikkat Şahan çıkabilir diye bir programı vardı bunun ATV kanalında zamanında. Orda yaptığı tiklemeler hep bunlar. Geçen demiş her sene biri sinemaya uyarlanacak diye. Bence bu Celal ile Ceren, Osman pazarlama falan tamam da bu olmamış ve abi.

Artık kısayoldan aptallıkla salaklıkla gişe yapıp minumum maliyet ile maximum kazancın zengin ettiği.. Çakallar görmekten sıkıldım ya :(

Bu film zaten yaptığı televizyon programındaki bir karakterdi. Recep İvedik'in kılsız hali deniyor zaten. Ama bu konuda bence Şahan Gökbakar'a yüklenmemek gerek. Genelde bu tiplemeler seviliyor bizim ülkemizde izleyiciler arasında. "Hayt, Layn, Çüşş, vs." gibi bağırması biraz garip bir gülüş yapması ve normal ötesi bir tipi olması yeterli gibi sanki. Adam da bu işten para kazandığı için buna göre yapıyor filmlerini. Aşağıda ortalama bir komedi Türk filmi tiplemeleri neredeyse benzer zaten.
58b7e10e4020112068516b60.jpg 2580_200x296.jpg dims.jpeg MV5BOTg5MDhhYjMtNTYzNy00MmE1LThkOGYtMTUxMmI1NTdmZjk5XkEyXkFqcGdeQXVyNjgzMzQzMzA@._V1_.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı