Kayıp telefonu bulan kişinin kullanması

dowanhowee

Hectopat
Daha fazla  
2-3 yıl öncesinde sanırım modeli 5S olan telefonu hava alanından buldum. Önce etrafa baktım fakat bulamadım. Eve gittiğimde telefonu açtığımda açılan panel içerisinde telefon kayıp ihbarı olduğunu ve iletişim için mail yazıldığını gördüm, yani telefon kilitliydi ve erişim yoktu. Maile mesaj attım fakat adam cevap vermedi ve hala da cevap yok. Yani demem o ki ben bu telefonu kullanmak istiyorum fakat maillere cevap vermeyen adam yüzünden olmuyor sanırım. 2 ayrı pasaporta kaydettirdim hala da açılamadı telefon. Açılma bir imkanı var mı? Şuan evde şarj aleti olmadığından açamıyorum herkes Android kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kayıp telefonu kullanmak cidden çok büyük risk zaten telefon iphone ise kulanamazsınız gördüğünüz gibi :) en iyisi atın gitsin çünki Polise vermeye gitseniz 2 sene önce niye ihbar etmedin derler.
Ek olarak hocam icloud kıran servisler var. Yazılımsal olarak değil direk olarak cihazın chipini söküp başka bir cihaza bağlayarak kırıyorlar. Bu sıkıntıyı çözerse onlar çözer.

Hocam kayıp telefonu kullanmak cidden çok büyük risk zaten telefon iphone ise kulanamazsınız gördüğünüz gibi :) en iyisi atın gitsin çünki Polise vermeye gitseniz 2 sene önce niye ihbar etmedin derler.
Ek olarak hocam icloud kıran servisler var. Yazılımsal olarak değil direk olarak cihazın chipini söküp başka bir cihaza bağlayarak kırıyorlar. Bu sıkıntıyı çözerse onlar çözer.
Bu servisler neler? Ya da nerelerde bulabilirim?

Legal olmayan bir hizmet hocam. Bu yüzden büyük şehirdeyseniz Apple tamiri üzerine ustalaşmış birkaç dükkan bulmanız kolay olacaktır. Biraz iz sürerek bulabilirsiniz. Diyarbakır'a gittiğimde dediğim gibi Apple üzerine olan bir dükkan görmüştüm ve yanlış hatırlamıyorsam İcloud vs kırıyordu.

Legal olmayan bir hizmet hocam. Bu yüzden büyük şehirdeyseniz Apple tamiri üzerine ustalaşmış birkaç dükkan bulmanız kolay olacaktır. Biraz iz sürerek bulabilirsiniz. Diyarbakır'a gittiğimde dediğim gibi Apple üzerine olan bir dükkan görmüştüm ve yanlış hatırlamıyorsam İcloud vs kırıyordu.
O tarz servisler senin problemini çözdü mü? Yoksa gördüğünü mü söylüyorsun?

Apple cihazı sahibi açmadığı sürece açamazsınız. Ayrıca sahibi çalıntı olduğunu söylerse siz kurcalamaya kalktığınızda ön kamera ile siz farketmeden fotoğrafınızı çekip yollayabilir. "iPhonu'mu Bul" özelliği aktif edilmemiş sanırım bu zamana kadar size ulaşmadıklarına göre. Bence en temizi o cihazdan kurtulun. Çalıntı telefon kullanmak gibi muamele görürsünüz bir sorun olduğunda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı