Kayıpsız intenet taşıyabilen DSL kablosu var mı?

Tabi kablon sağlam değilse yine sıkıntı. FTTH ile arasında uçurumlar yok bu arada :) Benim evime en yakın dolap 1 km öteden geliyor :) kopma vs hiçbir sorunum yok :D Diğer iss'lere veriyoruz tabi ki. kablonet dışında hepsi bizim altyapımızı kullanıyor. Superonline fiber optiği hariç. Altyapının yüzde 80'i bizim çünkü. Diğer iss bağlantısı ilk bize geliyor biz hattı kutuya kadar bırakıyoruz sonrasında hizmet almış olduğu firmadan arkadaşlar eve kadar bağlantı yapıyorlar.
Türknete başvurdum. Müşteri hizmetlerine modemde max 55 gözüküyor dedim oda 10 TL farkla 75 verebiliriz dedi. Bende nasıl vereceksin altyapı destekliyor mu ki deyince oda biz verirsek gelir merak etmeyin dedi. Herhalde 10 TL fark ödeyince sokağa kadar fiber kurulumu yapılıyor. Bugün bilmediğim çok şeyi çözdüm. Aslında çoğu şeyi biliyoruzda uygulamada gerçekleşmeyince bir anlam ifade etmiyor. Neyse eyvallah, sabah 8'e bir şey kalmadı sen yat uyu kardeşim. İyi geceler. :)

Türknete başvurdum. Müşteri hizmetlerine modemde max 55 gözüküyor dedim oda 10 TL farkla 75 verebiliriz dedi. Bende nasıl vereceksin altyapı destekliyor mu ki deyince oda biz verirsek gelir merak etmeyin dedi. Herhalde 10 TL fark ödeyince sokağa kadar fiber kurulumu yapılıyor. Bugün bilmediğim çok şeyi çözdüm. Aslında çoğu şeyi biliyoruzda uygulamada gerçekleşmeyince bir anlam ifade etmiyor. Neyse eyvallah, sabah 8'e bir şey kalmadı sen yat uyu kardeşim. İyi geceler. :)
İyi geceler dostum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Sağlıklı günler :)

İyi geceler dostum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Sağlıklı günler :)
Dostum sana yine yolum düştü :) aradım telekomu bölgenize fiber gelmiş ve interneti ankastre kutusu ile değil T11 modeli ile alacağımı söyledi. Sokakta ve evimde T11 kabin yok, bu iş nasıl olacak? yeni mi çekilecek?. Şuan kullandığım interneti iptal edip, ankastreden gelen kabloyuda bahçeden söküp atsam ve sıfır bağlantı için başvursam ortalam kaç güne çekilir?.

Dostum sana yine yolum düştü :) aradım telekomu bölgenize fiber gelmiş ve interneti ankastre kutusu ile değil T11 modeli ile alacağımı söyledi. Sokakta ve evimde T11 kabin yok, bu iş nasıl olacak? yeni mi çekilecek?. Şuan kullandığım interneti iptal edip, ankastreden gelen kabloyuda bahçeden söküp atsam ve sıfır bağlantı için başvursam ortalam kaç güne çekilir?.
Dostum merhaba çok yoğun bir mesai içerisindeyiz mesajını yeni gördüm kusura bakma.
Planlama yapılmış olabilir bazı eski sorunlu olan binalara T-11 cihazı konuluyor. Ama bunun plan projesi yapım aşaması vs biraz sürüyor tabi. Mevcut olarak bir cihaz konulduysa bağlantı süresi 3 ila 5 gün arasında değişiyor. Benim çalıştığım bölge genel müdürlük mesela burada 3 gün sonrası için gelen bağlantı bile bize aynı güne atılıyor eğer çok yoğun değilsek aynı günde bağladığımız oluyor.

Dostum merhaba çok yoğun bir mesai içerisindeyiz mesajını yeni gördüm kusura bakma.
Planlama yapılmış olabilir bazı eski sorunlu olan binalara T-11 cihazı konuluyor. Ama bunun plan projesi yapım aşaması vs biraz sürüyor tabi. Mevcut olarak bir cihaz konulduysa bağlantı süresi 3 ila 5 gün arasında değişiyor. Benim çalıştığım bölge genel müdürlük mesela burada 3 gün sonrası için gelen bağlantı bile bize aynı güne atılıyor eğer çok yoğun değilsek aynı günde bağladığımız oluyor.
Müşteri hizmetleri yanlış söylemiş, aynı dediğin gibi bakır kablo çekildi. İlgilendiğin için teşekkürler, kolay gelsin.

Hiçbir Telekom çalışanı mesai saati dışında ücret talep etmez. Eder ise, itibar etmeyiniz. Biz ne yaparsak mesai saatleri içinde yapmak zorundayız.

Bulunduğum bölge de yani bodrum da gayette arayıp sadece beni de değil arkadaşımda da oldu numaramı 5ten sonra arayın ücretli olarak yapalım dediler.

Müşteri için bir şey değişmiyor mesai saati içinde yapılan işlemin ücretini Telekom fatura ya yansıtıyor 5ten sonra gelince nakit ödüyorsunuz.

Şikayetlik bir durum yok yeteki hizmet versin.

Bulunduğum bölge de yani bodrum da gayette arayıp sadece beni de değil arkadaşımda da oldu numaramı 5ten sonra arayın ücretli olarak yapalım dediler.

Müşteri için bir şey değişmiyor mesai saati içinde yapılan işlemin ücretini Telekom fatura ya yansıtıyor 5ten sonra gelince nakit ödüyorsunuz.

Şikayetlik bir durum yok yeteki hizmet versin.
Güzel kardeşim.. Mesai saatleri içerisinde yapılan ev içinde veya tesisatta problem varsa yapılır bu hizmet. Adı da ELİT HİZMET BEDELİDİR... Saat 5'ten sonra gelen arkadaş parayı cebine indirmiş oluyo otomatikmen. Biz ekstra mesaiye kalsak bile o işi sistem üstünden faturaya yansıtmak zorundayız. Yapılmaması gereken bir durum yani. Telekom ücreti sadece faturaya yansıtır,elden para talep etmez.

Güzel kardeşim. Mesai saatleri içerisinde yapılan ev içinde veya tesisatta problem varsa yapılır bu hizmet. Adı da ELİT HİZMET BEDELİDİR... Saat 5'ten sonra gelen arkadaş parayı cebine indirmiş oluyor otomatikmen. Biz ekstra mesaiye kalsak bile o işi sistem üstünden faturaya yansıtmak zorundayız. Yapılmaması gereken bir durum yani. Telekom ücreti sadece faturaya yansıtır, elden para talep etmez.

Bende onu diyorum benden para aynı şekilde çıkıyor birinde faturaya yansıyor birinde nakit ödeniyor ben işimin çözülmesine bakarım? Zaten yazdığımda buydu.

Bende onu diyorum benden para aynı şekilde çıkıyor birinde faturaya yansıyor birinde nakit ödeniyor ben işimin çözülmesine bakarım? Zaten yazdığımda buydu.
Önemli olan senin işinin çözülmesi zaten de benim demek istediğim çalıştığı kuruma yaptığı ihanet :)
Yani sen her türlü para ödüyorsun ama biz ne kadar elitlik bir işte yapsak bizim cebimize 1 tl bile girmiyor ekstradan. Onu anlatmak istiyorum.

Geri
Yukarı