Kayıt defteri düzenleyici'den ısınma sorunun çözdüm

Hardmodeyasayan

Decapat
Daha fazla  
Bir video izleyerek Max 95-100 dereceye çıkan Laptopum'u 67-70 dereceye indirebildim bunu şu videoyu izleyerek yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat pek anlamadığımdan yaptığımın işlemin neden sıcaklığı düşürdüğünü anlayamadım. Anlayan birisi yardımcı olabilir mi? Bilgisayara zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zarar vermez. İşlemcinin turbo hızını yok ediyor direk. Oyunlarda çok ciddi fps kaybı oluşabilir (büyük oyunlarda (örn cyberpunki 2077) çünkü atıyorum 3.6 ghz turbosu olan i5 1035g1'in temel hızı 1 ghz. 2.6 ghz direk düşüş oluyor. Undervolt rehberim var isterseniz ona bakabilirsiniz
Zarar vermez. İşlemcinin turbo hızını yok ediyor direk. Oyunlarda çok ciddi fps kaybı oluşabilir (büyük oyunlarda (örn cyberpunki 2077) çünkü atıyorum 3.6 ghz turbosu olan i5 1035g1'in temel hızı 1 ghz. 2.6 ghz direk düşüş oluyor. Undervolt rehberim var isterseniz ona bakabilirsiniz

Bir video izleyerek Max 95-100 dereceye çıkan Laptopum'u 67-70 dereceye indirebildim bunu şu videoyu izleyerek yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat pek anlamadığımdan yaptığımın işlemin neden sıcaklığı düşürdüğünü anlayamadım. Anlayan birisi yardımcı olabilir mi? Bilgisayara zarar verir mi?

Daha basit ve ileride sorun vermeyecek bir yolu daha var. Termal macunu yenilemek ve bilgisayarın tozunu almak emin olun kolay bir şey benim gibi biri bile yapabildiyse sizde yapabilirsiniz.

Kullandığım laptop 2-3 gün önce satın aldım şu marka https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ey00mjtx-pm-HBC000005MF4J 85-90 derece olması hatta bazen 95 derece olması normal mi peki?
Ne yazık ki bu kasanın soğutması pek başarılı görünmüyor, kaç çıkışı var tam bilmiyorum, sanırım tek fan çıkışı var. Bu yüzden bahsettiğiniz sıcaklıkları görmeniz kaçınılmaz gibi. Ben de legion 5 var, 10750h RTX 2060 olan model. İşlemci istemeyen oyunlarda turbo boost kapalı oynuyorum, 65 derecelerde Valhalla oynuyorum. İşlemci isteyen online oyunlarda turbo boost açıyorum. Benim laptopta 4 fan çıkışı var, yükte 80 dereceyi geçmiyor. Sizin kasada sıcaklık normal geldi bana.

Geri
Yukarı