Kayıt Defterimde "HKEY_CLASSES_ROOT\ratfile" Girdisi Zararlı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

antiseptik

Hectopat
Merhabalar. Kayıt defterinde dolaşırken "ratfile" isminde bir kayıt girdisi farkettim. Bu "rating" dosya değerlendirme ile ilgili zararsız bir girdi mi yoksa şüphelenmeli miyim? Resim ektedir.

Ekran Alıntısı.PNG

Madem bilmiyorsun neden bu kayıt defterini kurcalıyorsun ?

Windows'un olağan girdileridir. Her sistemde vardır. Kesinlikle dokunma.

Zararlıyı bu şekilde anlayamazsın. Kuracaksın Norton, Kaspersky gibi kaliteli antivirüs yazılımı taratacaksın. Çok önemli bir durum olur o zaman da yardım konusu açarsın burada yardımcı olunur.

Neden böyle gereksizce agresifleştiniz anlamadım. Soruyu bilen değil bilmeyen insan sorar.

Ayrıca konu açmadan önce Goggle'da aradığımda bir sonuç bulamadım. İleride bu konuya denk gelen olursa bilgi bulunsun istedim.

Bilmiyorsan kurcalamaymış. İnsanları körelteceğinize meraklandırın cesaretlendirin.

Kayıt defteriyle gir çık oynamam yedeğini de alırım.

Milleti ilk mesajda forumdan soğutacağınıza keşke konuyu direkt silseydiniz!
@THE_MILLER @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt defterini bilmeyenlerin karıştırmasını istemeyiz. İster yedek alın ister almayın. Yeni olduğun için de bilgi seviyeni bilmediğimiz kişilere soru sordukları için bilgi düzeyi düşük olarak belirleriz(sorusuna göre değişir).
Bu yüzden kayıt defterinde değiştireceğiniz ayarları bilmiyorsunuz diye neden girildiği soruluyor.
Ayrıca RAT gibi zararlıların o şekilde tespit edilmeyeceğini, bilgisiz kişilerin bile zararlıları nasıl tespit edileceğini bildiği halde neden antivirüs ile taratmadığınız soruluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı