Kayıt için ses kartı önerisi

anakinnn

Centipat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhabalar, müzik kayıt ve preset simülasyonlaması için ses kartına ihtiyacım var. Cubase ve FL Studio kullanıyorum. Hangi ses kartını tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
şöyle paylaşayım daha makul olur
FkN2n43 (1).jpg

hocam peki PreSonus nasıl

Benim aşırı iyi bir cihaza ihtiyacım yok aslında çok profesyonel değilim
Presonus Preamp kalitesinde iyi ancak destekleyecek donanıma sahip değilseniz zaten bir anlamı yok.

Steinberg UR ya da Rubix bakın. Uygun fiyatlılardır. DAW larda uyum sorunu yaşatmaz üstelik değerleri de başlangıç seviyesine göre oldukça iyi.

şöyle paylaşayım daha makul olurEki Görüntüle 843430
Hocam gen 3 de bu kadar gecikme yok. Gürültü de az fakat gen 2 için dediğiniz doğru. Gen 2 alınmaz. O yüzden belirttim 3 diye piyasada diğerlerine göre daha ucuz bir de onu da göz önünde bulundurmak gerek. Ayrıca sizin elinizdeki cihazın driverı 2012 tarihli benim kullandığım 2018.

peki
Presonus Preamp kalitesinde iyi ancak destekleyecek donanıma sahip değilseniz zaten bir anlamı yok.

Steinberg UR ya da Rubix bakın. Uygun fiyatlılardır. DAW larda uyum sorunu yaşatmaz üstelik değerleri de başlangıç seviyesine göre oldukça iyi.
Behringer önerir misiniz?

Hocam gen 3 de bu kadar gecikme yok. Gürültü de az fakat gen 2 için dediğiniz doğru. Gen 2 alınmaz. O yüzden belirttim 3 diye piyasada diğerlerine göre daha ucuz bir de onu da göz önünde bulundurmak gerek. Ayrıca sizin elinizdeki cihazın driverı 2012 tarihli benim kullandığım 2018.

Focusrite sahipleri ile şu anlamsız tartışmayı sürekli yaşamaktayım. Kartın ferrari gibi görünüyor olması sanırım insanları aşırı halde cezbedip duygusal bir bağ yaratıyor. Firma o açıdan oldukça başarılı.
Piyasanın en kötü kartıdır. Çok beğendiyseniz alın. Tofaş şahin de binip gaza bastığınızda gider. İşinizi görür neticede. Ben söylemiş olayım.

- Elimde bir kart olduğunu belirtmedim.
- Gen 2 ile Gen 3 arasındaki farklar için aşağıya bir tablo bırakıyorum. Çok küçük desibel farkları mevcut. İşlemcisi aynı dolayısı ile gecikme ve işleme kalitesinde bir iyileştirme yok.
- Yukarıda paylaştığım tablo o anki bütün kartların güncel testini içeriyor. 2012-2018 karşılaştırması yapmanız manasız. Diğer kartların da driverları güncelleniyordur heralde.

Scarlett-3rd-vs-2nd-gen-Specs.jpg

Behringer önerir misiniz?
Uzak durun.

Yeni konular

Geri
Yukarı