Kayseri'de üniversite için kalacak yer bulamamak

iPatavatsizz

Kilopat
Malatyalıyım ve burada topu topu iki üniversite varken Kayserinin dört üniversitesi var. Malatya'da 10 bin kişilik toplam yurt kapasitesi varken Kayseri'de bu sayı 5 bin. 5 Ekim'de dersler başlıyor ve resmen kalakaldım. Rezilliğe bakar mısınız? Koskoca büyükşehirde kalacak yer yok; ne KYK'sı ne özeli kalmış.

Bir önerisi olan var mı, yoksa şimdiden çadır şiparişi mi vereyim? Durum çok ciddi. 😢

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kişi ev alamam ki tanıdık yok en az bir ayı var bence iyice anlaşmanın. Hem özel yurt 950-1600 TL iken 2+1 nasıl 800 oluyor?
Not: Öne çıkar tuşuna yanlışlıkla basılmıştır.

Belediye ile iletişime geçebilirsiniz veya vali ile ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum. Kayseri'nin belediyeciliği gerçekten güzel ortada bırakmazlar seni. Kayseri'de oturuyorum ve burada üniversite okuyorum. Siz hangi üniversiteyi kazandınız?

2 kişi ev alamam ki tanıdık yok en az bir ayı var bence iyice anlaşmanın. Hem özel yurt 950-1600 TL iken 2+1 nasıl 800 oluyor?
Not: Öne çıkar tuşuna yanlışlıkla basılmıştır.

Hocam, okulun yakınındaki evler pahalıdır da burada 2+1 ev, otobüsle 15 dakika civarı 800 vallahi. Özel yurtlar deli pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@wooky388 Erciyes Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği, hazırlık sınifı için YDYO'deyim bu yıl. Belediye'yi aradık güzel de bilgi aldık hafta içi en geç pazartesi sosyal hizmetleri bizi arayacakmış dedi bilgilendiren arkadaş. Dersler de Salı başladığından pazartesi günü Kayseri'ye gitmeyi düsünüyoruz. En kötü 1 hafta KYK misafirhanesinde ağırlanıp bir şeyler yapabilir miyiz diye bakacaklarmış. Ev çıkma imkanım olsa da kimseyi bulamam diye düşünüyorum daha okulun başındayız. :(

@Yumak Bizimkilere bahsederim ama gerçekleşme ihtimali düşük olur.

Üniversite hayatımın başının böyle olacağını tahmin edemezdim...

@wooky388 erciyes üniversitesi İngilizce öğretmenliği, hazırlık sınifı için ydyo'deyim bu yıl. Belediye'yi aradık güzel de bilgi aldık hafta içi en geç pazartesi sosyal hizmetleri bizi arayacakmış dedi bilgilendiren arkadaş. Dersler de salı başladığından pazartesi günü Kayseri'ye gitmeyi düsünüyoruz. En kötü 1 hafta KYK misafirhanesinde ağırlanıp bir şeyler yapabilir miyiz diye bakacaklarmış. Ev çıkma imkanım olsa da kimseyi bulamam diye düşünüyorum daha okulun başındayız. :(

@Yumak bizimkilere bahsederim ama gerçekleşme ihtimali düşük olur.

Üniversite hayatımın başının böyle olacağını tahmin edemezdim...

Dediğim gibi Kayseri Belediyesi ortada bırakmaz. Şehrimize şimdiden hoş geldin. Umarım gönlüne göre bir yer bulabilirsin. Ayrı eve çıkma konusunda da endişelenme kiralar Kayseri'de düşük. Şehir meydanında veya üniversite'nin olduğu yerlerde pahalı olsa da biraz şehir dışı yerlerde kiralar düşük ki ben şehir meydanından 20 km uzakta oturuyorum. Erciyes üniversitesine 2 vasıta ile 1 saatten kısa sürede gidebiliyorum. Ulaşım konusunda sıkıntın olmasın güzel bir ev bulursan ve uyguna bulursan kaçırma derim. Olur da bir sorun ile karşılaşırsan bana yazmaktan çekinme lütfen elimden geleni yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı