KB5011493 güncellemesi ile fan sorunu çözüldü

Makaleler
2
Merhaba,

Geçtiğimiz ay yayınlanan büyük şubat güncellemesi ile ortaya çıkan işlemcide ısınma ve fan hızının artması sorunları çözülmüş durumdadır. Bu sorunlara maruz kalanlar güncellemeyi rahatlıkla yükleyebilir. Zira 1 aydır sabırla bu güncellemeyi bekliyordum, ısınma nedeniyle fan hızının artması sonucu ortaya çıkan ses kafamı şişiriyordu.

Merhaba,

Geçtiğimiz ay yayınlanan büyük şubat güncellemesi ile ortaya çıkan işlemcide ısınma ve fan hızının artması sorunları çözülmüş durumdadır. Bu sorunlara maruz kalanlar güncellemeyi rahatlıkla yükleyebilir. Zira 1 aydır sabırla bu güncellemeyi bekliyordum, ısınma nedeniyle fan hızının artması sonucu ortaya çıkan ses kafamı şişiriyordu.

Hemen Update yapmaya gidiyorum.

Ben işlemci fanının eğrisini biraz agresif tuttum, 60 derecede %100 ayarladım, Youtube Anasayfa da fare imlecini videoların üzerine getirince video önizlemesi geliyor, o geldiğinde işlemci hemen 60 derecelere çıkıyordu dolayısıyla fan devri yükseliyordu güncellemeden sonra çıkmıyor ve fan hızlanmıyor 👍

Ben işlemci fanının eğrisini biraz agresif tuttum, 60 derecede %100 ayarladım, Youtube Anasayfa da fare imlecini videoların üzerine getirince video önizlemesi geliyor, o geldiğinde işlemci hemen 60 derecelere çıkıyordu dolayısıyla fan devri yükseliyordu güncellemeden sonra çıkmıyor ve fan hızlanmıyor 👍
Microsoft bu güncellemeyi çok geciktirdi. Gerçekten fan sesi yüzünden çileden çıkıyordum. Windows 10'a dönmeme ramak kalmıştı ki son anda el attı.

Merhaba,

Bende Windows 11'e geçtim güncel işletim sistemi kullanayım diye sıvı soğutuculu i510400F stres testi yaptığımda 100 dereceye kadar çıkıyordu ve testi bitir dediğim halde 100 dereceden aşağı düşmüyordu, pompa ve fanlar sorunsuz çalışıyordu, demek ki bundanmış, bende Windows 10 geçtim, böyle bir problemim kalmadı

Son düzenleme:
@lesty hocam Windows 11 kullanıyorsanız bu güncelleme sorununuzu çözebilir.

Windows 11 kullanıyorum 2-3 aydır sürekli gelen güncelleştirmeler ile fan sesleri neredeyse minimum diyebilirim ilk başlarda bir sıkıntımı var çalışmıyormu diye kontrol ettiğim bile olmuştu. Performans açısından da 10 dan daha kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Win 11 den 10 a dönen arkadaşların genelde sistemsel sıkıntıları var fakat farkında değiller.

Yeni güncelleme resmi olarak geldimi en son 1404 gelmişti.
Winver'i çalıştırıp açtığınızda, Windows sürümü 22000.556 olması gerekiyor, ayrıca bölgesel olarak farklı zamanlarda verildiğini duymuştum güncellemelerin, Türkiye de yaşıyorsanız muhtemelen gelmiştir.

Bu güncelleme Windows 11 ile alakalıymış, Windows 10'a da güncelleme geldi haberiniz olsun. Ben güncelledim Windows 10'u.

Yeni konular

Geri
Yukarı