Kedi dişini geçirirse kuduz olunur mu?

iixerrray

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün sokakta iken bir kedi gördüm ve sevmek istedim. Dişi geçti gibi, ağrı veya kanama yok ama dişini hissetim.

Soranlar için resim;

Dosya Ekleri

• 16934133916414397851150121142196.jpg
    16934133916414397851150121142196.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 71
Dolaysıyla kedi saldırılarında da çok temkinli olmak gerekmekle beraber mağdurun psikolojisi de dikkate alınmalı ve mutlak olarak kuduza yakalanmış gibi davranmak ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.

Kuduz olup geri dönülmez bir yola girmek yerine aşı olmak çok daha mantıklı. Bir zararı olacağını sanmıyorum, asıl aşı olmaz ise ve kuduz kaptıysa sonuçları daha kötü olur.

Arkadaşlar merhaba, bugün sokakta iken bir kedi gördüm ve sevmek istedim. Dişi geçti gibi, ağrı veya kanama yok ama dişini hissetim.

Soranlar için resim;
Kedide kuduz mikrobu varsa, dişi geçtiyse tabikide risk altındasın. En doğru şey bir sağlık kuruluşuna gidip bilgi alman. Bildiğim kadarıyla test yapıp ve bir süre takip edip ona göre kuduz aşısı uyguluyorlar.

Kuduz olup geri dönülmez bir yola girmek yerine aşı olmak çok daha mantıklı. Bir zararı olacağını sanmıyorum, asıl aşı olmaz ise ve kuduz kaptıysa sonuçları daha kötü olur.
Evet olabilir. Siz bir doktora görünün, onlar karar verecektir. Ayrıca herhangi bir alerjiniz, kullandığınız ilaçlar veya başkaca hastalığınızdan dolayı güçsüz bir bağışıklığınız var ise bunu da doktorunuza belirtiniz.

Bu arada kuduz aşısının potansiyel yan etkileri;

A vaccine, like any medicine, is capable of causing serious problems, such as severe allergic reactions.The risk of a vaccine causing serious harm, or death, is extremely small. Serious problems from rabies vaccine are very rare.
Mild Problems
• soreness, redness, swelling, or itching wherethe shot was given (30% - 74%)
• headache, nausea, abdominal pain, muscleaches, dizziness (5% - 40%)
Moderate Problems
• hives, pain in the joints, fever (about 6% of booster doses)

yani alerjik durum yoksa, aşının hayati tehlikeli bir durumu yok. Ama yine de halsizlik, baş ağrısı, aşı vurulan yerde ağrı, kızarıklık ve kaşınma gibi yan etkileri varmış. Neden öncesinden hepimize vurulmadığını daha iyi anladım.

NOTE: Several brands of rabies vaccine are availablein the United States, and reactions may vary betweenbrands. Your provider can give you more informationabout a particular brand.

Geri
Yukarı