Kedi için Mama Tavsiyesi

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
5 Yaşında kısır sarman sokak kedim var. Obez ve biraz tembel. Dükkanda besliyorum yani sokak kedisi. Eve almam mümkün değil. Kedim 7 KG ve haftada 1 kilo mama yiyor neredeyse. ProPlan'a para yetiştiremiyorum. 5-6 Aydır Felicia Sterilised Somonlu yiyor ve memnunum da. Şimdi Felicia'nın az tahıllı ''Urinary Care'' serisi çıkmış. Normalde Light&Sterilised olanını severek yiyor. Urinary Care ile farkını bulamadım. Resmi web siteleri de güncel değil. Felicia Urinary Care'ı tercih etmeli miyim? Ayrıca maksimum 200TL olan 10KG ve üzeri kısır kedi maması tavsiyesi verir misiniz? Kaliteli, böbreklerine zarar vermeyecek ve 2000MG düzeyine yakın Taurin içermesi çok iyi olur.

Ben de takip ediyorum konunuzu. Whiskas kullandım uzun süre fakat ciddi anlamda iyi bir mama istiyorum bu sefer.

Kaliteli mamalar pahalıdır. Proplan, advanced, royal canin ve hills. Bunlar kaliteli mamalardır ama fiyatları el yakar. Whiskas süpermarket mamasıdır, hiç bir veteriner önermez. Kalitesizdir. Ben kedilerime Proplan ve advanced alıyorum. Kedilerim memnun baya.
Böbreklere zarar vermeyen gastrointestinal kedi mamaları var. Hills'in İD maması var. Genelde sindirim sistemi sorunları yaşayan hayvanlara verirler. Bunlar daha da pahalıdır ama.

Selamlar. Belirttiğim mamayı petshop sahibi ile görüştüm. Kendisi de ürünün kaliteli olduğunu söyledi. Yanlış anlamayın sattığı malı adam neden yersin diye düşünebilirsiniz. Mamayı alış fiyatını dahi açıkladı.

Felicia mamaya gelirsek şöyle açıklayayım. Kedim bu mamaya ProPlan'dan geçtiğinde bariz kaka performansı düştü. Başta ishal sandım ama değilmiş. Felicia mama 2000MG taurin ve %30 hidrolize edilmiş somon içeriği ile güzel bir mamadır. Ancak paket değişikliği ile Taurin oranı 1800'e düşürülmüş. %30 hidrolize somon oranı %27'ye düşmüş. %3 Protein takviyesi gözüküyor. Ancak hâlâ kaliteli. Aroması aynı gözüküyor ama kedim başta yememekte ısrar etti. Şu anlık yiyor.

Selamlar. Belirttiğim mamayı petshop sahibi ile görüştüm. Kendisi de ürünün kaliteli olduğunu söyledi. Yanlış anlamayın sattığı malı adam neden yersin diye düşünebilirsiniz. Mamayı alış fiyatını dahi açıkladı.

Felicia mamaya gelirsek şöyle açıklayayım. Kedim bu mamaya ProPlan'dan geçtiğinde bariz kaka performansı düştü. Başta ishal sandım ama değilmiş. Felicia mama 2000MG taurin ve %30 hidrolize edilmiş somon içeriği ile güzel bir mamadır. Ancak paket değişikliği ile Taurin oranı 1800'e düşürülmüş. %30 hidrolize somon oranı %27'ye düşmüş. %3 Protein takviyesi gözüküyor. Ancak hâlâ kaliteli. Aroması aynı gözüküyor ama kedim başta yememekte ısrar etti. Şu anlık yiyor.
Güncelleme : Felicia Mama içeriği ile tadı da değişmiş olmalı ki kedim eski iştahı ile yemiyor. Kısır kediler çok kilo almaya meyillidirler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı