Kedi muhabbet kuşu yer mi?

Kediler yapıları gereği hareket eden, uçan kaçan nesnelere karşı hassastır. Evime sokaktan daha 3 haftalıkken sahiplendiğim bir kedim vardı. Geldiği zaman hemen muhabbet kuşuma alışsın istediğim için yan yana getirdim. Bu sayede kuşumu düşman değil arkadaş olarak gördü. Bakınız;
IMG_20180830_143253.jpg

Ancak kedim büyüdükçe oyunları da büyümeye başladı ve bir gün şöyle bir manzarayla karşılaştım.

IMG_20180918_135334.jpg

Ondan sonra kedilerle kuşların yan yana gelmesinin ne olursa olsun sakıncalı olduğuna kanaat getirdim. Bu dönemden sonra kuşu havada yakalamalar ve köşeye patileriyle sıkıştırma olayları da başladı. Küçükken yan yana oldukları için asla zarar vermiyordu ama muhabbet kuşumun asla böyle bir oyunu kaldıramayacağını biliyordum o yüzden ayrı tutmaya başladım.

Sonrasında fotoğrafta gördüğünüz canım Mila'm, geçen sene bu zamanlarda kısırlaştırma sonrasında çok ani bir şekilde vefat etti.

Şans ya 1 ay sonra yine sokağa atılmak üzere olan çok güzel bir kediyle karşılaştım ve hemen onu sahiplendim. Ancak bu sefer sahiplendiğim kedim çok oyuncuydu ve oyun oynama şekli ısırmaya yönelikti. Bu yüzden daha yavruyken bile muhabbet kuşumla yan yana getiremedim. 1 senedir hem muhabbet kuşum hem kedim aynı ve küçük bir evde yaşamakta. Asla aynı odada serbestçe bırakmıyorum. Çünkü kedimin oyuncaklarına yaptığını, oyuncağı geç bize yaptıklarını bildiğim için asla başka bir cana zarar gelmesini istemem.

Yazı çok uzun geldiyse şöyle diyeyim, kedi çok küçük ve sakinse sadece dost olmaları için küçükken yan yana getir ama sonra asla birlikte bırakma. Üzücü olaylar yaşanır. İkisine de özel vakitler ayır ve ayrı odada ilgilen. 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı