Muhabbet kuşu hamam böceği yer mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı böcekten 50 tane yakala. Brender la püre haline getir kıyma haline getir. Ya ciddiye alırsın yapma verme. Muhabbet kuşu tohum vs. Yiyor. Ama tavuk cinsi yer böcek. Ama belki protein için birşeyler yapanlar vardır belki ne bileyim.

2 saattir yakalamaya uğraşıyorum. Öldürdüm. İntikam olarak hamam böceğini kuşuma versem zehirlenir mi? Konu troll değil. Beni az çok tanıyanlar böyle bir şey yapmayacağımı bilir.
Bence şöyle güzel bir ateş kur üzerine küçük bir metal koy metalin üzerine de böceği koy yansın yansın kül olsun küllerini de suya karıştır iç (!)

Muhabbet kuşları çok savunmasız ve masum canlılardır. Onları mutlu tutup onlara iyi bir ortam vermek yerine niye böyle canice şeyler yapasın? Yemini ver, marul ver, havuç ver işte niye böyle aptalca şeyler düşünüyorsunuz anlamıyorum. İnsanımız kafayı yemeye başlıyor yavaş yavaş artık ben bunu anlıyorum.

Hastalanabilir

2 saattir yakalamaya uğraşıyorum. Öldürdüm. İntikam olarak hamam böceğini kuşuma versem zehirlenir mi? Konu troll değil. Beni az çok tanıyanlar böyle bir şey yapmayacağımı bilir.

Hiç affetmez çatur çutur götürür zehirlenme gibi bir durumda büyük ihtimalle olmaz doğada yaşarken oldukça böcek yiyorlar zaten.

Son düzenleme:
Hiç affetmez çatur çutur götürür zehirlenme gibi bir durumda büyük ihtimalle olmaz doğada yaşarken oldukça böcek yiyorlar zaten.
Ama evcil hayvanlar daha hassas oluyorlar.
Eğer hiç doğada yaşamadıysa sorun olabilir.

Eyer pupa durumda zehir ile tanıştıysa üzerinde zehir kalmış olabilir ve bu zehir hamam böceğine zarar vermesede beslenen hayvanlara zarar verebilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı