Kedi sahiplendim, ne yapmalıyım?

Merhaba daha 15 günlük minicik bir yavru. Deprem bölgesinde yaşıyorum ve kıyamadım bu kötü ortalıkta bu şekilde kalmasına. Sahiplendim annesi ölmüş doğruruken. Bende kıyamadım. İlk defa muhabbet kuşu dışında bir hayvana bakıyorum. Tuvaletini en iyisinden taşıma çantasını en iysinden 15 günlük olduğu için süt tozu mamasını en iyisinden aldım. Kumu falan her şeyi hazır vaziyette bilgilenmem için tüyolarınızı bekliyorum. Tuvalet eğitimi nasıl yaptırabilirim vs. dikkat etmem hususlar olsun. Sevgilim de kedi bakıyor yıllardır bana birçok tavsiye verdi sağ olsun. Fakat sizlerin de tecrübesine dayanmak istedim.

Eki Görüntüle 1902807

Eki Görüntüle 1902805
Dışkısını tuvaleti olmasını istediğiniz yere kumuna koyun kokudan dolayı hep oraya yapıyorlar.

Dışkısını tuvaleti olmasını istediğiniz yere kumuna koyun kokudan dolayı hep oraya yapıyorlar.

Güzel ve mantıklı yorumunuz için teşekkürler.

Arkadaşlar hem kız arkadaşım hem de veteriner daha 10 günlükken annesi öldü diye anne vitamini alması için kaliteli bir süt tozu aldım onunla karışım yapıp şırıngayla beslememi istedi 1 saattir uyuyor yavrucak :D beslemiştim şimdi bir can geldi oraya buraya tatlı tatlı zıplayıp yere yatıp kendisini sevdiriyor :D @Furkan Nural hocamın dediği gibi mantıklı tuvalet eğitimi taktiklerini paylaşabilirsiniz.

Güzel ve mantıklı yorumunuz için teşekkürler.

Arkadaşlar hem kız arkadaşım hem de veteriner daha 10 günlükken annesi öldü diye anne vitamini alması için kaliteli bir süt tozu aldım onunla karışım yapıp şırıngayla beslememi istedi 1 saattir uyuyor yavrucak :D beslemiştim şimdi bir can geldi oraya buraya tatlı tatlı zıplayıp yere yatıp kendisini sevdiriyor :D @Furkan Nural hocamın dediği gibi mantıklı tuvalet eğitimi taktiklerini paylaşabilirsiniz.

Hocam kediler aşırı titiz hayvanlar zaten. O da kumuna yapmak isteyecektir tuvaletini. Siz sadece tuvaleti kolayca bulmasını sağlayın ve bu işi en iyi yapan kedilere bırakın.

Hocam bide elinizi ısırmasına izin vermeyin. Oyun olsada ilerde sorun çıkarır.(Isırmaya alıştığı için benim kollarıma çizik atıyor dişleriyle)

Hocam bir de elinizi ısırmasına izin vermeyin. Oyun olsa da ileride sorun çıkarır.(ısırmaya alıştığı için benim kollarıma çizik atıyor dişleriyle)

Çok haklısınız hocam tek başına büyüyen yavru kedilerde oluyor o. Tek çocuk sendromu gibi bir şeydi adı yanılmıyorsam. Benimkisi daha yeni yeni bırakmaya başladı ısırma huyunu 3 yaşına girecek.

Umarım bir hastalığı falan çıkmaz, bu limonlar yüzde 90 erkek oluyor.

En sadık uysal kediler diyebilirim. Büyüdüğünde tam garfield olacak.
IMG_20230413_005218.jpg

Benimkinin küçüklüğü.🥹

Yeni konular

Geri
Yukarı