Rehber Kedi Sahiplenme ve Bakımı

Çok zeki kedi. Canı mama dışında bir şey istediği zaman direkt gelip bana sırnaşır. Çok fazla miyavlamaz. Oyuncaklarıyla deli gibi oynar. Uykudan uyanınca kucağımda dolaştırıyorum, masaj yapıyorum. Rahatsız olunca elimi hafifçe ısırır bende masajı bırakırım. Hareketlerinden ne istediğini anlayabiliyorum. Bir nevi kedimle konuşuyorum desem yeridir 🤣🤣.

Bina bahçemde dişi bir kedi daha bulmuştum hocam. Onun arka bacağı kırıktı. Sığınakta ötenazi yaparlar diye oraya vermedim. Veterinere götürdük. Baya bir masraf çıkmıştı. Bacağına platin takıldı. Hayırsever biri tüm masraflarını karşılamıştı. Çok tatlı bir kedi. Ev küçük olduğu ve ailem tek kediye zor tahammül edebildiği için benim kedim (Luna) ile birlikte bakamadık. Hala da veterinerde tedavisi devam ediyor.
Kedilerin de bizim gibi karakterleri vardır. Hatta kedilerin ki diğer canlılara nazaran daha çabuk oturur. Size neyi nasıl istediğini çabuk öğretmiş Luna. :D Bizim Oscar evde terör estiriyor. Ev onun biz kiracıyız. Sakin bir kedi değil, ne isterse yapıyor izin vermezsek kızıyor.

Diğer kedinize gelince çok söylenecek bir şey yok. Çoğu kişinin arkasını dönüp es geçeceği şeyi yapmışsınız. Hayvan sevmek, onların acısını anlamak böyle bir şey. Karşılık beklemeden yaptığınıza hiç şüphem yok, ama umarım yaptığınız iyiliğin, güzelliğin karşılığını misli ile hayatınızda bulursunuz.

Kedilerin de bizim gibi karakterleri vardır. Hatta kedilerin ki diğer canlılara nazaran daha çabuk oturur. Size neyi nasıl istediğini çabuk öğretmiş Luna. :D Bizim Oscar evde terör estiriyor. Ev onun biz kiracıyız. Sakin bir kedi değil, ne isterse yapıyor izin vermezsek kızıyor.

Diğer kedinize gelince çok söylenecek bir şey yok. Çoğu kişinin arkasını dönüp es geçeceği şeyi yapmışsınız. Hayvan sevmek, onların acısını anlamak böyle bir şey. Karşılık beklemeden yaptığınıza hiç şüphem yok, ama umarım yaptığınız iyiliğin, güzelliğin karşılığını misli ile hayatınızda bulursunuz.
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam. Kediyi görünce çok üzüldüm. Belki günlerdir bu haldeydi. Bir bacağı paramparça olmuş. Acı çekiyor ama kimse anlamıyor. Herkes sevip gidiyor ama göz göre göre o kedi orada ölüyor. Mümkün değil sırtımı dönüp gitmem. Kutu içinde kliniğe götürdüğümüzde kutu hafif titreyince bile acıdan miyavlıyordu.

Sokakta gördüğüm 10 kediden mutlaka 1'inin kuyruğu kesik. Luna'yı veterinere götürdüğümüzde bazen kedi vakaları oluyor. Yüzü kesilmiş, ağzı kesilmiş kediler. Bir insan! neden böyle bir şey yapar. Yüzü kesilmiş kediyi veterinerimiz ameliyat edip sahiplenmiş. Hayat zaten zor, bir de üstüne en masum duygularıyla yardım bekleyen bir canlıya böylesine bir acı yaşatan insanların hayatlarında mutluluk kavramını yaşamamasını diliyorum. Ağzı kesilmiş kedi de tedavi edilmesine rağmen ölmüş.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam. Kediyi görünce çok üzüldüm. Belki günlerdir bu haldeydi. Bir bacağı paramparça olmuş. Acı çekiyor ama kimse anlamıyor. Herkes sevip gidiyor ama göz göre göre o kedi orada ölüyor. Mümkün değil sırtımı dönüp gitmem. Kutu içinde kliniğe götürdüğümüzde kutu hafif titreyince bile acıdan miyavlıyordu.

Sokakta gördüğüm 10 kediden mutlaka 1'inin kuyruğu kesik. Luna'yı veterinere götürdüğümüzde bazen kedi vakaları oluyor. Yüzü kesilmiş, ağzı kesilmiş kediler. Bir insan! neden böyle bir şey yapar. Yüzü kesilmiş kediyi veterinerimiz ameliyat edip sahiplenmiş. Hayat zaten zor, bir de üstüne en masum duygularıyla yardım bekleyen bir canlıya böylesine bir acı yaşatan insanların hayatlarında mutluluk kavramını yaşamamasını diliyorum. Ağzı kesilmiş kedi de tedavi edilmesine rağmen ölmüş.
Duygularıma tercüman olan şeyleri yazmışsınız. Burada da yazmıştım. "Sadece sevin başka bir beklentileri yok" diye. İnsanlar bile birbirini nadiren karşılıksız severken bu canlar bizleri tam manası ile karşılıksız seviyor. Keşke biz de sadece sevmeyi ve sahip çıkmayı bilsek. :(

Teşekkür ederim hocam. İlgi delisi kedidir. En büyük hobisi beni ısırmak 😂.

bulduğumuzdaki hali;
Bulduğumuzda gece 1 civarıydı. Hava buz gibiydi. Veteriner ölebileceğini söylemişti. Ablam çok iyi baktı. Birlikte yatıp kalktı desem yeridir.
Eki Görüntüle 1199610
Eki Görüntüle 1199611

Oradan bu tatlı haline geldi.
Eki Görüntüle 1199607
Eki Görüntüle 1199608Eki Görüntüle 1199609

Maşallah kedileri normalde çok severim ama bu ayrı bir tatlı geldi😀 Allah nazarlardan korusun.

Hocam iyi günler benim 2 tane kedim var. Tekir ve Siyam kedisi Tekir 2 ay küçük olmasına rağmen daha güçlü (ikisi de 2 yaşında) ve Siyam olan kedimizi sevince galiba tekir kıskanıyor ve siyamı dövmeye başlıyor geceleri siyam yanımızda yatarken üstüne çullanıp vuruyor ne yapabiliriz acaba?
İkisini de ilgi gösteriyoruz eşit derecede.

Hocam iyi günler benim 2 tane kedim var. Tekir ve Siyam kedisi Tekir 2 ay küçük olmasına rağmen daha güçlü (ikisi de 2 yaşında) ve Siyam olan kedimizi sevince galiba tekir kıskanıyor ve siyamı dövmeye başlıyor geceleri siyam yanımızda yatarken üstüne çullanıp vuruyor ne yapabiliriz acaba?
İkisini de ilgi gösteriyoruz eşit derecede.
Hocam öncelikle ne kadar süredir aynı evdeler? Yeniyse normal uzun süredir bu durum devam ediyorsa farklı şeyler önereceğim. İkisi de erkek mi? Erkekse ikisi de kısırlaştırıldı mı? Bunlara cevap verirseniz ona göre bakalım duruma.

@LOTR Manyağı İkisi de dişi-kısırlaştırıldı- 1.5 yıldır beraberler
Öncelikle beraber oldukları süre uzun. 1.5 yılın tamamında mı böyleler yoksa bu anlaşmazlık yeni mi? Önerebileceğim birkaç şey var. Öncelikle mama ve su kapları ayrı olmalı. İkisinin de kendi özgür alanı olmalı. Yani ikisini alıp bir odaya koyarsanız anlaşmamaları normal. Kısırlaştırma kedileri sakinleştirir ki bunu zaten yapmışsınız.

@LOTR Manyağı Ev 3+1 özgür şekilde gezebiliyorlar sıkıntıları yok o konu hakkında. Hatırladığım kadar ilk geldiğinde böyle değildi 6 7 aydır böyle siyamı severken tekir olan dik dik bakıp biz yokken dövüyor. Mama kapları ayrı fakat su kapları aynı onları bi deneyebilirim.

@LOTR Manyağı Ev 3+1 özgür şekilde gezebiliyorlar sıkıntıları yok o konu hakkında. Hatırladığım kadar ilk geldiğinde böyle değildi 6 7 aydır böyle siyamı severken tekir olan dik dik bakıp biz yokken dövüyor. Mama kapları ayrı fakat su kapları aynı onları bir deneyebilirim.
Yani hocam açıkçası bu tür anlaşmazlıklar ilk zamanlarda ortaya çıkar. Birbirlerinin kokularına alışmaları zaman alır ama sonra geçer. Sizinki artık tekirin kıskançlığı gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı