Kedi tırmalaması kuduz yapar mı?

Hala yaşıyor.

Hocam şimdi bir sorum olacak beni patiledikten sonra aşı vurulsam kurtulabilir miyim? Aşı kuduzdan önce vurulmaz mı?
Virüsün belirli bir kuluçka süresi bulunuyor, bu sürenin bazı insanlarda birkaç yıla kadar çıkabildiğini okumuştum. Belirti göstermediyse acile gidebilirsiniz. Zaten siz istediğiniz için aşı vurmazlar, doktorunuz aşı vurulmasının uygun olup olmadığını belirtecektir gittiğinizde.

Kedi yavruysa kedi tırmığı hastalığı daha çok ön plana çıkıyor kuduz veya tetanos hastalığından ziyade.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE orası öyle fakat acile gittiğiniz de ilk önce sordukları şey hayvan yaşıyor mu durumu iyi mi bunu bilerek gitmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu bilgiyi vermeyince seni kontrol ediyorlar. Toplamda 3 yıl arayla 8 doz oldum ne olur ne olmaz diye hepsinde hayvanların durumu çok iyiydi fakat ben ne olur ne olmaz diye yaptırmak için hayvan ortada yok diyordum. Buda bir seçenek içinizin rahat etmesi için bağışıklık olsun istiyorsanız 3 yılda bir kontrol ettirip yaptırmak gerekiyor. Sürekli hayvanlarla ilgilenen kişilerin.

Virüsün belirli bir kuluçka süresi bulunuyor, bu sürenin bazı insanlarda birkaç yıla kadar çıkabildiğini okumuştum. Belirti göstermediyse acile gidebilirsiniz. Zaten siz istediğiniz için aşı vurmazlar, doktorunuz aşı vurulmasının uygun olup olmadığını belirtecektir gittiğinizde.

Tamamdır yakın zamanda yaptıracağım.

Geri
Yukarı