Kedi tırmalaması kuduz yapar mı?

Bu gibi şeyleri neden şansa bırakıyorsunuz? Kuduzun tedavisi yok yani kuduza yakalandıktan sonra muhtemelen ölüyorsunuz. Kedi tırmalaması, köpek ısırması vb. gibi şeylerde de kuduz aşısı olmanız gerekiyor. En yakın hastanenin acil bölümüne gidip kuduz aşınızı olabilirsiniz.

Dün yavru kedi severken geldi serçe parmağımı tırmaladı. Kanadı su ve sabun ile yıkadım, kolonya vs sıktım. Kuduz olur muyum?
Sokak kedilerinde Kuduz çok nadir görülür ancak işinizi şansa bırakmanıza da gerek yok. İnkübasyon süresi değişiklik gösterdiğinden bir acil servise gidip Kuduz ve Tetanoz aşısı olmanızda yarar var.

Sokak kedilerinde Kuduz çok nadir görülür ancak işinizi şansa bırakmanıza da gerek yok. İnkübasyon süresi değişiklik gösterdiğinden bir acil servise gidip Kuduz ve Tetanoz aşısı olmanızda yarar var.
Tetanoz bu yıl yaptırdım aşım var ancak şehire uzağız tatil için yazlığa geldik o yüzden gidemedim olmaya

Tetanoz bu yıl yaptırdım aşım var ancak şehire uzağız tatil için yazlığa geldik o yüzden gidemedim olmaya
Hocam yavru kedi olduğu için çok bir zararı olacağını düşünmemekteyim kaldı ki kediler doğal bir taşıyıcı ya da vektör değiller. Bu nedenle çok bir sorun olacağını düşünmüyorum ama yine de gitmekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı