Kedi tırmalaması sorun yaratır mı?

Kadir kurt

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün yolun ortasındaki yaklaşık 2 aylık yavru bir kediye araba çarpmasın diye elime alıp yoldan karşıya geçirdim, eve geldikten sonra elimde bi’ kızarıklık fark ettim, sanırım taşırken tırnağıyla hafiften deforme etmiş parmağımın üstünü, kanama vb bir durum yok, deride açılma yok, şişlik zaten yoktu kızarıklıkta söndü baya neredeyse hiç görünmüyor kızarıklık, kuduz olmaktan korkmuyorum değil, sıkıntı yapar mı bu bana? Bilgili arkadaşlar cevaplasın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarayı dezenfekte etmenizi öneririm. Tırmalamayla kuduz bulaşma ihtimali çok çok çok düşük ama bu, sıfır olduğu anlamına gelmez.

Bir şey olacağını zannetmiyorum ama bir doktordan daha iyi bilemeyiz tabii ki. Endişeleriniz varsa bir doktora görünmenizi öneririm.

Yarayı dezenfekte etmenizi öneririm. Tırmalamayla kuduz bulaşma ihtimali çok çok çok düşük ama bu, sıfır olduğu anlamına gelmez.

Bir şey olacağını zannetmiyorum ama bir doktordan daha iyi bilemeyiz tabii ki. Endişeleriniz varsa bir doktora görünmenizi öneririm.
Dezenfektan, kolanya vb bütün şeyleri kullandın iyice de yıkadım, dediğim gibi hiçbir açılma ya da kabarma yok

Hocam kedi tırmalamasından sorun olsaydı ben ölmüştüm şu ana kadar. Merak etmeyin bir şey olmaz. Sırf küçük bir tırmık izi için doktora gidene kadar korona olursunuz. Bir de kuduz aşısı yaparlar, git gel yapmak zorunda kalırsın 4 doz kuduz aşısı.

Kedi eğer sana yakın bir yerde ise 10 gün gözlemleyebilirsin, 10 gün içinde hırçınlaşma tarzı kuduz belirtisi yoksa sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum zaten yavru olduğu için kanatamamış sanırım.

Kedi eğer sana yakın bir yerde ise 10 gün gözlemleyebilirsin, 10 gün içinde hırçınlaşma tarzı kuduz belirtisi yoksa sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum zaten yavru olduğu için kanatamamış sanırım.
Evet kanamadı sadece kızarıklık vardı o da şuan itibariyle geçmiş, çok teşekkür ederim
Hocam kedi tırmalamasından sorun olsaydı ben ölmüştüm şu ana kadar. Merak etmeyin bir şey olmaz. Sırf küçük bir tırmık izi için doktora gidene kadar korona olursunuz. Bir de kuduz aşısı yaparlar, git gel yapmak zorunda kalırsın 4 doz kuduz aşısı.
Aynen öyle bende hastahaneye gitmekten korktuğm için sormak istedim, kızarıklık falanda geçti, sorun olmaz herhalde, çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı