Kediler eşyalara zarar verir mi?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Kedi beslemeyi düşünüyorum ancak bir arkadaşım kendi kedisinin koltukları ve perdeleri tırmaladığını söylemişti, bu da içimde haliyle bir kuşku yarattı. Kedilerin eşyaya zarar verdiği doğru mu? Yanlış bilmiyorsam tırnaklarıyla oynaması için oyuncaklar satılıyor, bunlardan alsam yine yapar mı? Genel olarak benim odamda gezeceği için endişeliyim. Çok fazla elektronik eşya var odamda ve onlara zarar gelmesinden ziyade hayvana bir şey olmasından korkuyorum.

Kabloları kemirebiliyorlar. Koltukları ve perdeleri tırnaklarını kaşımak için kullanıyorlar haliyle zarar veriyorlar. İnternet kablomu paramparça etti mesela kedim.
Dikkat etmeniz lazım. Yırtılacak şeyleri hemen hallediyor. Kablo varsa ısırıp bozabilir ya da elektrik çarpabilir. Zebra perde alın sorun olmaz.
Yere yakın bir tek modemin kablosu var o da sıkıntı çıkarır, öğrenci olduğum için de çok fazla yırtılacak eşyam var maalesef. Peki tırmalama tahtası alsam yine yapmaya devam eder mi?

Kedi beslemeyi düşünüyorum ancak bir arkadaşım kendi kedisinin koltukları ve perdeleri tırmaladığını söylemişti, bu da içimde haliyle bir kuşku yarattı. Kedilerin eşyaya zarar verdiği doğru mu? Yanlış bilmiyorsam tırnaklarıyla oynaması için oyuncaklar satılıyor, bunlardan alsam yine yapar mı? Genel olarak benim odamda gezeceği için endişeliyim. Çok fazla elektronik eşya var odamda ve onlara zarar gelmesinden ziyade hayvana bir şey olmasından korkuyorum.

Dostum bu doğru bunun için güzel bir kablolama prizlere koruma alman lazım koruma dediğim kapak ama bunun olmaması için ya büyük bir ev ya da sürekli gezdir yanında kucağında oturması lazımki sıkılmasın bunlar sıkılmanın göstergesi ama tabii ki illa 2 ayda bir falan eğlence içinde yaptığı olacaktır.

Dostum bu doğru bunun için güzel bir kablolama prizlere koruma alman lazım koruma dediğim kapak ama bunun olmaması için ya büyük bir ev ya da sürekli gezdir yanında kucağında oturması lazımki sıkılmasın bunlar sıkılmanın göstergesi ama tabii ki illa 2 ayda bir falan eğlence içinde yaptığı olacaktır.
Ev büyük yani gezecek çok yeri var ve ben olduğum sürece kucağımdan indireceğimi düşünmüyorum ama malum okullar olduğu için 8 saat bensiz kalacak, evde de sadece 1 kişi var yani sıkılması olası. Benim amacım bu 8 saatlik süre boyunca idare ettirecek bir şey olması ama anladığım kadarıyla ne yaparsak yapalım yine önleyemiyoruz.

Geri
Yukarı