Kediler salamla beslenilebilir mi?

Deniz Gök

Decapat
Arkadaşlar internetten 15 kilo kedi köpek maması almak istiyorum, param var ama ailem cahil oldukları için izin vermiyorlar. Salamların kediler için zararlı olduğunu biliyorum, eskiden umursamıyordum param yok diye salamla besliyordum. Bugün babam evdeki böcekleri zehirle öldürdü, ben de onlar gibi bir insan olmak istemediğim için mama ile beslemek istedim ama izin vermediler. Cahillik işte ne diyelim asıl sorun şu, mahalledeki kedilerin neredeyse hepsi bana alıştı beni gördükleri an yanlarıma geliyorlar. Onlara salam vermeli miyim yoksa hiçbir şey vermeden gitmeli miyim? Ne yapmalıyım? Salam beslersem zararlı onlar için sokak hayvanları daha dirençli ama yine de zararlı. Şimdi ne yapmalıyım birisi lütfen bir şey desin.

Kesinlikle salam ile besleme, ishal oluyorlar, kusuyorlar, gizlice almaya çalış mamayı yada Petshoplardan alabilirsin.
Bütçem petshopla uygun değil fazla 1 kilo 1 kilo fazla zarar ediyorum mecburen vermeyeceğim diye düşünüyorum ara sıra peynirle beslerim mecbur
Kusmasına sebep olur diye düşünüyorum. Ve hayvan kustukça aileniz vermek ister sanırsam.
Salamla beslemeye bir şey demiyorlar kendileri salam kesiyorlar ama yem aldırmıyorlar

Arkadaşlar internetten 15 kilo kedi köpek maması almak istiyorum, param var ama ailem cahil oldukları için izin vermiyorlar. Salamların kediler için zararlı olduğunu biliyorum, eskiden umursamıyordum param yok diye salamla besliyordum. Bugün babam evdeki böcekleri zehirle öldürdü, ben de onlar gibi bir insan olmak istemediğim için mama ile beslemek istedim ama izin vermediler. Cahillik işte ne diyelim asıl sorun şu, mahalledeki kedilerin neredeyse hepsi bana alıştı beni gördükleri an yanlarıma geliyorlar. Onlara salam vermeli miyim yoksa hiçbir şey vermeden gitmeli miyim? Ne yapmalıyım? Salam beslersem zararlı onlar için sokak hayvanları daha dirençli ama yine de zararlı. Şimdi ne yapmalıyım birisi lütfen bir şey desin.
O iğrenç işlem görmüş ne olduğu belli olmayan şeyleri biz bile yemiyoruz ki. Kedilere vermek de pek uygun olmaz. Arada bir sevdiği için tırnak yarısı kadar veriyorum. Seviyor ama zararlı. Tıpkı çikolatayı sevmesi gibi.

İki kedim var, salam, sosis gibi pişmemiş yiyecekler ve baharatlı tüm yiyecekler zararlıdır hayvanlar için. Zaten direkt tüyleri dökülüyor ve çirkinleşiyor ama sokak kedileri sürekli salam yiyemedikleri için pek bir zararı dokunmayacaktır. Mama verebiliyorsanız daha iyi olur ama günde 3-4 öğün salam vermediğiniz sürece bir şey olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı