Kediler barınaktan sahiplenilmeli mi?

• Konuyu başlatan xBN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 58
  • Görüntüleme 2B

Gerekli malzemeler şunlar;
-Yaş mama (Haftada 1-2 defa verilmeli, ishal yapabiliyor)
-Kedi kumu
-Kuru mama

Bunların dışında vereceğin başka bir malzeme yoktur. Bazen Ciğer alıp verebilirsin ben yapıyordum.

Bu yazdıklarımı sürekli alman gerek, kalitesine göre fiyatını sen belirlersin. Ayda ortalama 500₺ gider.

Kedini sahiplenmeden önce Tuvalet kabı (Kapalı tuvalet kabı almanı öneririm, kokuyu dışarı çok fazla vermiyor ve etrafa kum gelmez. Kedi tuvaletini kapatırken bazen dışarı çıkabiliyor kumlar.)

Şu tarz bir ürün al tuvalet kabı için.

Kedinin büyüklüğüne göre boyutu artırırsın, ama büyük kaplardan al bence. Hayvana rahat eder.

Mama kabı alıcaksın, 2 tane alsan daha iyi olur, bazen maması ağzında kalıyor suyun içine düşüyor suyu piselenebiliyor. Birine mamayı birine de suyu koyarsın.

Birde oyuncak alsan iyi olur eşi yoksa, canı sıkılmasın hayvanın kendine oyun oynar.

Kedi evi almana gerek yoktur, ben aldım içinde 1 kere bile uyumadı :D
Ama minder şeklinde alırsan onda uyur, içi kapalı olunca girmiyorlar pek fazla.

Yukarıda yazdıklarım dışında alacağın başka bir şey kalmıyor geriye. Cins kedi yerine barınaktan veya veterinerden kedi almanı öneririm. Aşılarını da mutlaka yaptır.( Yılda 3-4 kere felan çok fazla değil.)

Ha unutmadan, kedine eşiyle birlikte alabilirsen daha iyi olur çünkü bir arkadaşı olsun istiyor kedi. Sürekli onunla ilgilenemeyeceğin için canı sıkılır.
@xBN
Bu dediklerim dışında yapacağın başka bir şey yoktur. Çok zor değil yani, gözünü korkutma.

@xBN
Bu dediklerim dışında yapacağın başka bir şey yoktur. Çok zor değil yani, gözünü korkutma.

Teşeşkkür edeerim.

@xBN

Peki aşı?

@xBN

Bir de ortalama aylık 500 gider mi?

Son düzenleme:
Barınaktaki hayvanlara düzgün bakıldığını düşünmüyorum, genelde çoğu hastalıklı oluyor. Yani en azından buradaki barınakta öyle. Daha önce bir yavru kedi sahiplenmiştik bir hafta geçmeden elimizde vefat etti. Bakımlarını aksatmadık veterinerin önerdiği ilaçları kullandık fakat kurtaramadık maalesef. Tavsiyem barınaktan sahiplenmek yerine etrafınızda kedisi doğum yapmış bir evcil hayvan sahibi bulup yavrularından sahiplenmeniz. Profil fotoğrafımdaki kedimizi o şekilde sahiplenmiştik.

Teşeşkkür edeerim.

Peki aşı?

Bir de ortalama aylık 500 gider mi?
Ortalama 500₺ gider orta kalitede mama ve kum seçersen.
Aşıyıda bir veteriner hekimi belirle, kedinin kimlik kartını çıkartıcak ve sana o söyleyecek aşıları nezamanda bir olunması gerektiğini.
Yılda 3-4 kez aşıya götürüyorsun çok fazla değil.
Bir de kedi tırnak makası alın, uzandıkça kesersiniz, veterinere götürmenize gerek yoktur.

Ortalama 500₺ gider orta kalitede mama ve kum seçersen.
Aşıyı da bir veteriner hekimi belirle, kedinin kimlik kartını çıkartacak ve sana o söyleyecek aşıları nezamanda bir olunması gerektiğini.
Yılda 3-4 kez aşıya götürüyorsun çok fazla değil.
Bir de kedi tırnak makası alın, uzandıkça kesersiniz, veterinere götürmenize gerek yoktur.

Kimlik nasıl bir şey.

Adı derken biz söylüyoruz o koyuyor yani bizemi verecek onlarda mı? birde çip?
Adını sen söylüyorsun o yazıcak.

Çip konusunda bir fikrim yoktur, ben besleyene kadar böyle bir yasa yoktu, şuanda beslemediğim için bilmiyorum. Veteriner hekimiyle konuş bu konuyu.
Muhtemelen takılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı