Kediler ve ailem dışında sevdiğim hiçbir şey yok

Trollemiyorsa ruh sağlığı sıkıntıda arkadaşın. Tedaviye açık olursa kendini iyileştirebilir ve hayattan zevk almaya başlar.
Hocam her konusunda kendini ezme kendisinden nefret ettiğinden bahsediyor. Bir insan kendisinden bu kadar nefret edebilecek kadar ne yaşamış olabilir bilemiyorum fakat tek anladığım şey bu arkadaşta aşırı miktarda özgüven eksikliği ve majör depresif bozukluk mevcut olduğu.

Çok ciddiyim düşündüm de hiçbir şey yok. Arkadaşlarım vardı eskiden lise bitince muhabbeti kestim hepsiyle çünkü artık çok yapay ve samimiyetsiz gelmeye başladı her şeyleri. Dışarı çık, buluş, hep aynı klişe muhabbetler sonra internet kafeye git FIFA oyna. Üniversiteye geçince de pek arkadaş yapmadım, pandemi olunca da 1-2 arkadaşım vardı üniversitede zaten onlarla da muhabbeti kestim. Üniversite ortamı aşırı samimiyetsiz klişe tiplerle dolu.

Pandemiden beri tek muhatap olduğum dostlarım kediler. Bahçede 2-3 tane alıştırdım sürekli onlarla uğraşıyorum, kucağıma alıp seviyorum beni mutlu eden tek şey bu başka hiçbir şey yok. Koşulsuz beni seven tek canlılar bunlar. İleride de 1+1 evimde 2 tane kedi ve Xbox konsolum ile sonsuza kadar yaşamayı düşünüyorum. Ailemden para düşerse ki zor direkt bankaya yatırır faizi ile geçinirim. 3-4 bin TL bile yeter bana hiçbir masrafım yok zaten temel ihtiyaçlar dışında.

Bigün belki bir kız gelir...

Geri
Yukarı