Hiçbir şey yapasım yok

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Bu yapacak hiçbir şey yok konuları gibi değil dostlar, yapacak o kadar çok şey var ama bende son aralar tık yok.
  1. Bir sürü oyun aldım daha birini yüzüne bakmadım.
  2. Yazıcı aldım 3D, CAD vs. öğrendim kendi kendime, haftada 1 kullanıyorum ancak.
  3. Klavye koleksiyonu yapıyorum daha el atmadığım 3-4 klavyem öylece duruyor.
  4. Kilo aldım spora gitmem en azından şu lanet odamdan çıkmam gerek ama İstanbul öyle bir yer ki(başka bir şey yazmak isterdim ama yazamam) canım hiç istemiyor.
  5. Okumak istediğim birçok kitap var daha bakmadım.
  6. Fransızcamı biraz daha geliştirmem lazım ama ona da bakmıyorum.
  7. Önümüzdeki yıl için KPSS vs. hazırlanmam da gerek.
  8. Ehliyet işi kaç senedir duruyor.
  9. Sözde 3D printer ile DFGT'yi geliştirecektim o işte duruyor.
Daha yapmak istediğim tonla şey var ama son aralar nedense hiçbirini yapamıyorum. Sabah kalk YouTube+Technopat Sosyal. Ara sıra 3D tasarım bitti. Yani sıcaktan dolayı mı acaba? Diye bile düşündüm. 1-2 ay sonra zaten yine üniversitedeyim, son formasyon eğitimimin 1 dönemi kaldı. Hani mutsuzluk, depresiflik gibi bir durumda yok. Yani yukarıdakiler daha aklıma gelenler.

Hocam tam olarak bir şey diyemem ama oyunlar hakkında bende aynı durumda gibiyim. Witcher 3, Metro Exodus falan aldım. Normalde oynayasım gelmez ama oyunu açtığımda oynayasım geliyor. Yani gariptir. Oyunu isteksiz açıp istekli devam ediyorum belki sizde de böyle olabilir.

Bu yapacak hiçbir şey yok konuları gibi değil dostlar, yapacak o kadar çok şey var ama bende son aralar tık yok.
  2. Yazıcı aldım 3D, CAD vs. öğrendim kendi kendime, haftada 1 kullanıyorum ancak.
  4. Kilo aldım spora gitmem en azından şu lanet odamdan çıkmam gerek ama İstanbul öyle bir yer ki(başka bir şey yazmak isterdim ama yazamam) canım hiç istemiyor.
Daha yapmak istediğim tonla şey var ama son aralar nedense hiçbirini yapamıyorum. Sabah kalk YouTube+Technopat Sosyal. Ara sıra 3D tasarım bitti. Yani sıcaktan dolayı mı acaba? Diye bile düşündüm. 1-2 ay sonra zaten yine üniversitedeyim, son formasyon eğitimimin 1 dönemi kaldı. Hani mutsuzluk, depresiflik gibi bir durumda yok. Yani yukarıdakiler daha aklıma gelenler.

Aga, ben bu sene 12. sınıfa geçtim. Sana ne kadar yardımcı olabilirim bilmiyorum ama fitness cidden hayatını değiştiriyor 1 hafta git hiçbir dert kalmaz.

Yapmak istediğiniz şeyleri zaten yazmışsınız. Geriye kalan sadece bir şey yapma isteği. Hepsine biraz zaman ayırabilirsen 1 gününü alır. Bir kaç gün kendini zorla. Sonraki günler kendi kendine yapmaya başlarsın.
Önemli Not: Kendime her zaman böyle söylerim ve daha sonra hiç bir şey yapmam. Söylediğimi yapın yaptığımı yapmayın.

Hayatınızda bazı şeylere çok anlam yüklüyor olabilirsiniz. Ben de aynı şekildeydim bir süre henüz o kadar düzelememiş olsam da kafanızı düşünmeye özgür bırakmayın. Sürekli bir şeyler yapın kafanız ne kadar çok susarsa o kadar mutlu olursunuz.

Yapmak istediğiniz şeyleri zaten yazmışsınız. Geriye kalan sadece bir şey yapma isteği. Hepsine biraz zaman ayırabilirsen 1 gününü alır. Birkaç gün kendini zorla. Sonraki günler kendi kendine yapmaya başlarsın.
Önemli not: Kendime her zaman böyle söylerim ve daha sonra hiçbir şey yapmam. Söylediğimi yapın yaptığımı yapmayın.

Aha ben motivasyonsuz motivasyoncu.

Yaşın kaç bilmiyorum ama genellikle yoğun strese maruz kalma sonucunda böyle bir tükenmişlik durumu ortaya çıkabiliyor. Artan sorumluluklar yüzünden bir noktada hiçbirini yapmak istememeye başlıyorsun. Çözüm yolu ise bir süre kafa dinlemek. Bunu nasıl yapacağın ise tamamen sana kalmış.

Hocam böyle durumlarda benim taktiğim normalde hiç ama hiç yapmayacağım bir şey yapmak oluyor. Çok uçuk bir şey yapmaya gerek yok. Mesela ben geceleri asla dışarı çıkmam normalde ama depresif bir döneme girdiğimde çıkarım değişiklik olsun diye. Bu tür şeyler iyi hissettiriyor insanı. Sanki böyle kafesin dışına çıkmış gibi bir his oluyor öneririm.

Geri
Yukarı