Kedim çok tüy döküyor

Yoğun tüy dökümü kedilerde hastalığın belirtisi olabilir. Artı olarak tüy aşısı ve vitaminlerle veterinere götürebilirsiniz. Açık konuşmak gerekirse biraz tuzlu olabilir.

Onun için vete götürdüm tüm aşıları tam sıkıntısız hayvan bir hastalığı vs yok fip e kadar bakıldı.

Merhaba bu görseli görünce kedimi kaybettiğim yaram deşildi 2 gün oldu hala bulamıyorum, tavuklu mamadan uzak tut o çok tüy döker ayrıca mevsim değişikli olduğu için döküyor.

Üzüldüm adınıza bu arkadaşta kaçtı 1 gün gelmedi sonra sitede buldum bugün de sabah kardeşim kapıyı açık bırakmış normalde hiç çıkmaz çıkacağı tutu 9 saat falan dışarıda kaldı benim haberim yoktu açtığından üzülmeyeyim diye söylememişler sonra 2 dk pafi pafi diye bağrındım çıktı çipi varsa bulunur.

Sakın tıraş etmek gibi bir hata yapma. Psikolojileri bozuluyor ve kediler için doğru değil. Mevsim geçişi tüy dökmesi çok normal, kullandığınız mamadan kaynaklı daha fazla döküyor olabilir. Bazı arkadaşların belirttiği gibi tavuklu mama yerine ton balıklı veya ördekli alabilirsin veya daha kaliteli bir mamaya geçip takip et.

Onun için vete götürdüm tüm aşıları tam sıkıntısız hayvan bir hastalığı vs yok fip e kadar bakıldı.

Üzüldüm adınıza bu arkadaşta kaçtı 1 gün gelmedi sonra sitede buldum bugün de sabah kardeşim kapıyı açık bırakmış normalde hiç çıkmaz çıkacağı tutu 9 saat falan dışarıda kaldı benim haberim yoktu açtığından üzülmeyeyim diye söylememişler sonra 2 dk pafi pafi diye bağrındım çıktı çipi varsa bulunur.
Buldum dün gece :(

Yeni konular

Geri
Yukarı