Kedim kusuyor

Sweashy

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: A520M Pro
PSU:EVEREST Dusk Peak 600W
CPU: Ryzen 5 5500
GPU: RTX 4060 8 GB
RAM: 16 GB 3200 MHz
DEPOLAMA:512 GB M.2 SSD
MONİTÖR:Gamebooster 2516FF 165 Hz Benq 60 Hz
Selam,
Kedim son bir aydır yediği mamaları çıkarıyor. Yaklaşık bir ayda 2 kere yaptı bunu. İlk aralıkta yapmıştı ikinciyi dün yaptı. Mamasında herhangi bir değişiklik yapmadık. Tüy kusmasına bir sebep verilebiliyordu ama bunun sebebi nedir? Endişelenmeli miyiz? Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkürler. İyi günler.

Eğer yediği içtiği şeylerde bir değişiklik yoksa tüyden kaynaklı da olabilir. Kediler kendilerini yalarken illaki kıllarını da yutmuş oluyor. Bu yüzden ara sıra tüy kusabilirler. Benimki de yapıyor arada sırada ama endişelenmemi gerektiren bir durum olmadığı için kusma periyordunu aklımda tutmuyorum.

Tavsiyem biraz daha gözlemle. Şayet kusma sıklığı artarsa ve kusmanın beraberinde dışkısı da sıvı şeklinde oluyorsa vakit kaybetmeden bir veterinere götür.

Eğer yediği içtiği şeylerde bir değişiklik yoksa tüyden kaynaklı da olabilir. Kediler kendilerini yalarken illaki kıllarını da yutmuş oluyor. Bu yüzden ara sıra tüy kusabilirler. Benimki de yapıyor arada sırada ama endişelenmemi gerektiren bir durum olmadığı için kusma periyordunu aklımda tutmuyorum.

Tavsiyem biraz daha gözlemle. Şayet kusma sıklığı artarsa ve kusmanın beraberinde dışkısı da sıvı şeklinde oluyorsa vakit kaybetmeden bir veterinere götür.

Evet tüy kusmasına ben de alışkınım ancak bildiğin mama çıkarıyor.

Veterinere git. Üşüttüğü için kusuyor olabilir, ev tozluysa mobilyaların altına girip yuttuğu için mikrop da kapabilir. Sebep çok yani, doktora götür.

Yok endişeye gerek yok kediler zaten hep kusar (!)
Kardeşim bu nasıl soru? Hele ki 1 hafta değil, 2 hafta değil tam 1 aydır kusuyormuş. Bir veterinere götürün acilen yahu.

Veterinere sorduk macun dedi babama söyledim yemiyor diye almıyor macunu mamasının arasına katarız diyorum ısrar ediyor benim elimde olan bir şey değil.

Selam,
Kedim son bir aydır yediği mamaları çıkarıyor. Yaklaşık bir ayda 2 kere yaptı bunu. İlk aralıkta yapmıştı ikinciyi dün yaptı. Mamasında herhangi bir değişiklik yapmadık. Tüy kusmasına bir sebep verilebiliyordu ama bunun sebebi nedir? Endişelenmeli miyiz? Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkürler. İyi günler.

Ot mu yediriyorsunuz hayvana?

Geri
Yukarı