Kedim kusuyor

Ya bu ebeveynler tam sopalik. Arkadasim madem kedi hastalaninca veya ona bir sey olunca ilgilenmeyecekseniz ne diye eve ya cocugunuz icin kedi aliyorsunuz.

Ot mu yediriyorsunuz hayvana?

Ot derken ciddi mi soruyorsunuz yoksa argo anlamında mı söylediniz? Eğer ciddiyse hayır özellikle yedirmiyoruz ama arada fırsat buldukça marul yiyor kendisi.

Ot mu yediriyorsunuz hayvana?

Eğer ciddi sorduysanız özellikle yedirmiyoruz kendisi fırsat buldukça marul kemiriyor. Aşağılamak veya kınamak için söylediyseniz yukarıdaki mesajları okuyup öyle yazmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Ot derken ciddi mi soruyorsunuz yoksa argo anlamında mı söylediniz? Eğer ciddiyse hayır özellikle yedirmiyoruz ama arada fırsat buldukça marul yiyor kendisi.

Eğer ciddi sorduysanız özellikle yedirmiyoruz kendisi fırsat buldukça marul kemiriyor. Aşağılamak veya kınamak için söylediyseniz yukarıdaki mesajları okuyup öyle yazmanızı öneririm.

Hayır ciddi anlamda sordum ot falan mı yedi diye.

8-9 senedir kedi bakıyorum ve veterinerler ile de konuştum en muhtemel sebepler ; Fazla hızlı yemek yediyse kusması mümkün, tüyden dolayı olabilir onun için macun yalatıyorlar, veya üşütmüş olabilir. Bu durumlarda kendiliğinden geçiyor. Ancak bu uzun süre olursa veterinerin kontrol etmesinde fayda var. Parazit vs. de olabilir düşük ihtimal. İç dış parazit ilacı 3 ayda bir yapın.

Yaklaşık bir ayda 2 kere yaptı bunu.
1 aydır kusuyor demen yanlış olmuş. 1 ay boyunca sadece 2 kere kustuysa üstte dediğim sebeplerdendir ciddi bir şey olsaydı çok daha fazla kusardı bence endişe edilecek bir durum yoktur ama isterseniz gene de baktırın.

8-9 senedir kedi bakıyorum ve veterinerler ile de konuştum en muhtemel sebepler; fazla hızlı yemek yediyse kusması mümkün, tüyden dolayı olabilir onun için macun yalatıyorlar, veya üşütmüş olabilir. Bu durumlarda kendiliğinden geçiyor. Ancak bu uzun süre olursa veterinerin kontrol etmesinde fayda var. Parazit vs. de olabilir düşük ihtimal. İç dış parazit ilacı 3 ayda bir yapın.

1 aydır kusuyor demen yanlış olmuş. 1 ay boyunca sadece 2 kere kustuysa üstte dediğim sebeplerdendir ciddi bir şey olsaydı çok daha fazla kusardı bence endişe edilecek bir durum yoktur ama isterseniz gene de baktırın.

İç dış parazitini yaptırmıştık yanlış hatırlamıyorsam. Her sabah 7 civarı balkona çıkma alışkanlığı edindi (balkonlarda tel örgü var merak etmeyin) balkona çıkamayınca onu çıkarmamız için miyavlamaya başlıyor tüm ev halkı uyanıyor. Mecburen gönderiyoruz. Tüyleri tekir bir kediye göre kalın olduğundan üşütme ihtimali pek aklıma gelmemişti ama ondandır sanırım. Normalde cevap yazmayacaktım ancak sakinliğinizden dolayı ayrıca teşekkür ederim :).

İç dış parazitini yaptırmıştık yanlış hatırlamıyorsam. Her sabah 7 civarı balkona çıkma alışkanlığı edindi (balkonlarda tel örgü var merak etmeyin) balkona çıkamayınca onu çıkarmamız için miyavlamaya başlıyor tüm ev halkı uyanıyor. Mecburen gönderiyoruz. Tüyleri tekir bir kediye göre kalın olduğundan üşütme ihtimali pek aklıma gelmemişti ama ondandır sanırım. Normalde cevap yazmayacaktım ancak sakinliğinizden dolayı ayrıca teşekkür ederim :).
Önemli değil. Bizim balkondada ip örgü var benim kedi de gece hariç orda kapı açık hep. Seviyor dışarı bakmayı. Bir keresinde sizdeki durum yaşanmıştı kısa süreliğine. Arada sırada üşütebiliyorlar bizim gibi. Battaniye örtüyorum üstüne.

Hasta oluyor olabilir
Malt tüketmiyorsa kıl kusuyor olabilir
Ot, bitki yiyorsa bunlar da sebep olabilir. Eğer sürekli ot yeme isteği varsa kedi çimi alın (kedi otu veya catnip değil kedi çimi)
Zararlı şeyler yiyor olabilir
Belki çok hızlı yediği için de olabilir

Geri
Yukarı