Kedimi nasıl yıkayabilirim?

nefti

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba Sosyal. Yaşıtlarına göre çok küçük, hareketli ve oldukça yaramaz bir kedim var. Bugüne kadar hiç yıkamadım çünkü yazlığın bahçesinde açık alanda besliyorum. Orada daha rahat olduğuna inanıyorum. Bu kedimi nasıl yıkayabilirim? Çok kıvrak olduğu için kaçması muhtemel. Yıkarken ne kullanmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Neden yıkamak istiyorsunuz? Kediler kendilerini temizleyen temiz hayvanlar oysaki :)
Çok küçük deliklere giriyor ve üstü başı toprak oluyor. Bugün onu oynatırken aklıma geldi bir yıkayayım dedim. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Kedinizi eğer çok ihtiyaç bir durumu yoksa yıkamayın. Dilleriyle kendi temizlik ve bakımlarını yaparlar. İş yerimdeki kedim bazen çamura filan yatıyor, kağıt havluyu ıslatıp kirin kabasını alıyorum sonrasında geriye kalanı kendi hallediyor.

Al bi leğene koy veya kova farketmez şampuan dökme ılık su olduğundan emin ol ne sıcak ne soğuk biraz sıcak olsun kediler çok fazla soğuğa dayanamaz ( beslediğimden biliyorum ) kaşı falan belini. yıkarsan miss gibi olur kedin sıfır alınmış ekran kartı gibi olur. Benimde kedim vardı biraz besledikten sonra saldım doğaya zaten vahşi doğadan almıştım kardeşleriyle birlikte annesi yoktu yeni ölmüştü. eğer çok kirli değilse yıkama.

Çok küçük deliklere giriyor ve üstü başı toprak oluyor. Bugün onu oynatırken aklıma geldi bir yıkayayım dedim. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Öncelikle banyo ortamı soğuk olmayacak kedin üşütmesin, şampuan olarak kedi şampuanları var onları kullanmalısın, su ısısını iyi ayarlamalı ve yıkadıktan sonra iyice kurulamalısın. Kedini çok zorlama nazik davranmaya çalış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı