Kedinin patiyle elimi çizmesinden kuduz olur muyum?

Hocam kuduz hayvaların salyasından bulaşan bir virüstür. Kedi sizi ağzıyla ısırmadığı için oran düşüyor. Ama kedi salyasıyla tırnaklarını vs. yaladıysa salyasının tırnaklarına bulaşması sonucu kuduz tırnaklara yayılabilir ama bu çok düşük bir ihtimaldir. Ayrıca kedi derimi açacak veya kanatacak bir şekilde zarar vermedi diyorsunuz. O yüzden bir şey olmayacağını düşünüyorum.

Hocam ama yine de bir hekime görünün. Eğer bir şekilde kaptıysanız çok ihtimal vermiyorum ama kaptıysanız geri dönüşü yok. Kuduzdan şuana kadar dünya üzerinde 6 kişi kurtulabildi ve her yıl 59 bine yakın kişi ölüyor kuduzdan. İlk kurtulan arkadaş 2005'te kurtuldu. Yani geri döndürülmesi neredeyse imkansız bir hastalık.
Beni köpek tirmalamıştı(baya zorluk çektim 3-4 hafta yuruyemedim) Adam köpekte kuduz var falan diyordu. Testeteron ve kuduz aşısı oldum. Kuduzdan 4 doz yapıldı. 1-2 yıl oldu.

Beni köpek tirmalamıştı(baya zorluk çektim 3-4 hafta yuruyemedim) Adam köpekte kuduz var falan diyordu. Testeteron ve kuduz aşısı oldum. Kuduzdan 4 doz yapıldı. 1-2 yıl oldu.
Hocam aşınızı olduysanız o kesmiştir. Hastalık tam kuduza ulaşmadan kesilmiş gibi görünüyor. Geçmiş olsun hocam ucundan dönmüşsünüz erken fark ederek.

Beni köpek tirmalamıştı(bayağı zorluk çektim 3-4 hafta yuruyemedim) adam köpekte kuduz var falan diyordu. Testeteron ve kuduz aşısı oldum. Kuduzdan 4 doz yapıldı. 1-2 yıl oldu.

İşte mesela bende hiçbir şey olmadı ben normal olduğu gibi gitti kedide bir agresiflik yoktu sadece karnına dokunduğum için yapmıştı.

Hocam benim köyde 5 tane kedim var. İki tanesi büyük ihtimalle doğuracak ve 11 tane kedi olacak. O kadar çok kedi tırmalamasına maruz kaldım ki bana jiletçi diyen bile olmuştu. Sıkıntı olmaz.

Hocam benim köyde 5 tane kedim var. İki tanesi büyük ihtimalle doğuracak ve 11 tane kedi olacak. O kadar çok kedi tırmalamasına maruz kaldım ki bana jiletçi diyen bile olmuştu. Sıkıntı olmaz.
Kuduz aşısı oldunuz mu peki hocam? Kedi sahiplerinin olması gerekiyor diye biliyorum.

@CypIosh Bana bir kere çok kötü tırnak atmıştı bayağı kanamıştı ama hala bir şey olmadı.
Hocam zaten olacak diye bir şey yok. Kuduz salyadan bulaşır kedi tırnağını yalayıp kuduzu tırnağa taşırsa ancak tırmalayarak bulaştırabilir. Buda zaten düşük olan ihtimali daha da düşürüyor. Yani kuduz olmamanız anormal değil.

Geri
Yukarı