Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi nasıldır?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 amplifier USB 4xfe VDSL2/ADSL2+ fiber mesh Wi-Fi modem router ürününden satın aldım yaklaşık 10 saattir kullanıyorum ancak, bu ürünün ek özellikleri detayları nelerdir vesaire bunları bilmiyorum. İnternetteki videolarda ise hemen hemen hepsi aynı özellikleri gösterip geçiştirmişler. Bu cihazi kullanıp farklı özelliklerini bilen arkadaşlar yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 amplifier USB 4xfe VDSL2/ADSL2+ fiber mesh Wi-Fi modem router ürününden satın aldım yaklaşık 10 saattir kullanıyorum ancak, bu ürünün ek özellikleri detayları nelerdir vesaire bunları bilmiyorum. İnternetteki videolarda ise hemen hemen hepsi aynı özellikleri gösterip geçiştirmişler. Bu cihazi kullanıp farklı özelliklerini bilen arkadaşlar yazabilir mi?

@Yener K. hocam bir alt modelini kullanıyordu. Memnundu herhalde. O daha kaliteli açıklama yapar size.

Mesela bağlanan cihazları ayrı ayrı limitini hızını zamanlamasını ayarlayabiliyorsun. Bir de SNR margin ayarlaması yapıp kendin için en doğru ayarı deneyerek bulman gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Extra DSL modeli bu forumda aşırı derecede tavsiye edildi. Özellik olarak epey dolu. Ancak son zamanlarda bağlantı kopma şikayetleri yapıldığını gördüm. Omni DSL modelde şikayet yok gibi.

Extra DSL kullanıcısı olarak modem ev kullanıcıları için çok iyi. Artı olarak Telnet komutları ile o kadar fazla özelliğe erişim sağlanıyor ki aklınız durur. Verdiğiniz parayı sonuna kadar hakediyor.

Şöyle bir makale okudum Technopat'ın sitesinde SNR marjin ayarlarken normal de varsayılan 8 dB iken 5 DB'e çekiyor Keenetic videosunda bende aynı şekilde 5 dB çektim ancak bir fark göremedim eskisi gibi 8 varsayılan yapayım mı yoksa 5 ile devam mı edeyim?

20 dB altı: Harika.
20 dB – 30 dB: Çok iyi.
30 dB – 40 dB: İyi.
40 dB – 50 dB: Kabul edilebilir.
50 dB üzeri: Kötü.

Şöyle bir makale okudum Technopat'ın sitesinde SNR marjin ayarlarken normal de varsayılan 8 dB iken 5 DB'e çekiyor Keenetic videosunda bende aynı şekilde 5 dB çektim ancak bir fark göremedim eskisi gibi 8 varsayılan yapayım mı yoksa 5 ile devam mı edeyim?

20 dB altı: Harika.
20 dB – 30 dB: Çok iyi.
30 dB – 40 dB: İyi.
40 dB – 50 dB: Kabul edilebilir.
50 dB üzeri: Kötü.
Hocam 5 dB çok düşük kalıyor. Hattınız iyi ise ve bölgedeki altyapı durumu da iyi seviyede ise kullanabilirsiniz. 8 SNR varsayılan kullanmanız daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı