Keenetic Extra DSL QoS ayarı gözükmüyor

Benim gösterdiğim kısımdan 1 seçerseniz o videodaki gibi olur, oluyor. İşlemleri hallederken o cihaza öncelik tanımış oluyor. Daha doğrusu öncelik listesine bakarak cihazları işleme alıyor.
1679243081268.png

Hocam device kısmında sizin ki gibi bir seçenek çıkmıyor.

Sürüm farklılığından falandır. Bende burası böyle mesela.
Kullandığım sürüm 3.7 RTM 2.

Önemli olan oradaki sayıdır. Varsayılanda ve 1'de iken Bufferbloat testi yapın, farkı görün.

Eki Görüntüle 1707739
Hocam sorunu çok uzun uğraşlar sonucu çözdüm. Öncelik vermek çok bir işe yaramadı hatta hiçbir işe yaramadı neredeyse. Ama
1679499136521.png

Buradan kural oluşturup multipath modunu aktif ettim ve bant genişliğini düşürdüm. Daha sonra kural birleştirmeden diğer ayarları bu yeni Qos kuralına atadım ve sonuçlar bu şekilde

1679499352213.png

Aslında Türknetin 75 Mpbs paketini kullanıyorum ama nedense 2 gün önce birden birde hızımı 40'a düşürdüler. Ve nedenini sorduğumda benden kaynaklanmadığını yakın zamanda tekrar 75 mbps'ye ulaşacağımı söylediler. Şuan 40 Mbps verdikleri için bant genişliği düzenlemesini 5 düşürerek bu sonuçları aldım umarım düzelttiklerinde yine bant genişliğini 50 60 mpbs'ye düşürerek bu sonucu alabilirim.

Hocam sorunu çok uzun uğraşlar sonucu çözdüm. Öncelik vermek çok bir işe yaramadı hatta hiçbir işe yaramadı neredeyse. Ama Eki Görüntüle 1710867
Buradan kural oluşturup multipath modunu aktif ettim ve bant genişliğini düşürdüm. Daha sonra kural birleştirmeden diğer ayarları bu yeni Qos kuralına atadım ve sonuçlar bu şekilde

Eki Görüntüle 1710876

Aslında Türknetin 75 Mpbs paketini kullanıyorum ama nedense 2 gün önce birden birde hızımı 40'a düşürdüler. Ve nedenini sorduğumda benden kaynaklanmadığını yakın zamanda tekrar 75 mbps'ye ulaşacağımı söylediler. Şuan 40 Mbps verdikleri için bant genişliği düzenlemesini 5 düşürerek bu sonuçları aldım umarım düzelttiklerinde yine bant genişliğini 50 60 mpbs'ye düşürerek bu sonucu alabilirim.
ilk aldığınız harf ile A arasında fark oldumu online oyun için bilhassa?

ilk aldığınız harf ile A arasında fark oldumu online oyun için bilhassa?
Evet hocam oldu. Zaten sıkıntı ping değildi pingim hep sabitti ve düşüktü ama paket kaybı yaşıyordum çok olmasa da can sıkıyordu bu şekilde yaptıktan sonra hiç paket kaybı sorunu yaşamadım hala yaşamıyorum.

Evet hocam oldu. Zaten sıkıntı ping değildi pingim hep sabitti ve düşüktü ama paket kaybı yaşıyordum çok olmasa da can sıkıyordu bu şekilde yaptıktan sonra hiç paket kaybı sorunu yaşamadım hala yaşamıyorum.
Anladım PUBG'de bende giriş gecikmesi tarzı ağırlık hissediyorum ve dediğin gibi packet kaybı oyun içi bağlantı istatisklerinde fazla o zaman bende deneyim bir.

Dediğini ayarları yaptım, speedtest ile hız testi yaptığımda ayarlar uygulanmış ve çalışıyor gözüküyor ancak sunucutu frankfurt seçinde download ayarladığım gibi değil upload ayarladığım gibi. Çözemedim gitti şunu.

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    87,2 KB · Görüntüleme: 56
  • asdf.png
    asdf.png
    73,3 KB · Görüntüleme: 43
  • dfsdf.png
    dfsdf.png
    66,4 KB · Görüntüleme: 33
  • gdgd.png
    gdgd.png