Keenetic Extra DSL vs ZyXEL VMG8623-T50B

isimsizkahraman

Megapat
Makaleler
4
Yer
Akihabara
W9970 V3 Modem sahibiyim ancak ısınma sorunu ve Wi-Fi kopma sorunu var, özellikle QoS açınca çok sorun yaşatıyor.
Bende yeni modem almaya karar verdim ve ilk önce Tenda V1200 almıştım. Ancak saçma sapan ara yüzünde VDSL bağlantımda QoS açtırmıyor sadece ADSL bağlantıda açabiliyoruz. Bu yüzden iade edip Keenetic Extra DSL alamaya karar verdim ancak alırken pişman olmak istemiyorum çünkü biliyorsunuz ki 14 gün iade hakkımız elimizden alındı. Bazı insanlar Keenetic Extra DSL'in ısındığını iddia ediyor ve bu beni tedirgin etti, alternatif olarak ZyXEL VMG8623-T50B var ancak performansı vs nasıldır bilmiyorum. İki modem arasından hangisi tercih edilmeli?

Son düzenleme:
Kafayı bozarsam Keenetic Hero alacağım çünkü Hero modelinde Mu-MİMO yokmuş, eğer T50B düzgün bir cihaz ise Hero için 600₺ fark vermek istemiyorum açıkçası.
Ancak benim için Bufferbloat önemli bir durum ve QoS de her cihaz da verimli çalışmıyor, rekabetçi oyun oynarken ani ping çıkışı istemiyorum ve para vermişken düzgün bir modem alıp 7-8 yıl götürsün istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı