Keenetic Hero vs. Router

isimsizkahraman

Megapat
Makaleler
4
Yer
Akihabara
Merhaba, Türk Telekom'un Premium olarak tasvir ettiği Wi-Fi 6 modemi olan ZyXEL DX3200-B0 modemini kullanmaktayım, ancak rekabetçi oyun oynayan biri olduğumdan anlık droplardan gına geldi. QoS açınca Wi-Fi'de sorun yaşamaya başlıyorum, o yüzden sorum şöyle:
  • Keenetic Hero DSL alırsam QoS ile sorun yaşar mıyım?
  • Ya da Router alıp Wi-Fi paylaşımını onun üzerinden yapsam sorun çözülür mü?
  • Router yerine Hero DSL alıp Hero DSL'i paylaşım için DX3200'ü ise QoS ile kullanım için kullanmam mantıklı olur mu?
  • Ya da 1600₺ civarında bütçem var. Bu bütçelerde QoS ve Wi-Fi'yi aynı anda sorunsuz çalıştırabilecek bir cihaz öneriniz var mı? Hero DSL bunun altından kalkabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin yerinde olsaydım Xiaomi AX3200 alır OpenWRT kurup sqm özelliğini aktifleştirir ve modeme köprü modunda bağlardım. Aynı zamanda OpenWRT ile kablosuz çekim gücü de artar. SQM özelliği QOS özelliğinin daha gelişmişi olduğu için hız kaybı yaşamadan ping sorununu sıfıra indirirsin.

Senin yerinde olsaydım Xiaomi AX3200 alır OpenWrt kurup SQM özelliğini aktifleştirir ve modeme köprü modunda bağlardım. Aynı zamanda OpenWrt ile kablosuz çekim gücü de artar. SQM özelliği QoS özelliğinin daha gelişmişi olduğu için hız kaybı yaşamadan ping sorununu sıfıra indirirsin.

SQM nedir bunu açabilir misiniz?
Ayrıca eski modemi mi köprü olarak kullanacağım yoksa Xiaomi AX3200'ü mü?

Geri
Yukarı