Keenetic modem belli sitelere veya kelimelere erişimi yasaklamak

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evde bir miniğimiz var ve cinsel içerikli siteleri veya kelimeleri aratmasını yasaklamak istiyoruz. nasıl yapabiliriz? güvenli internet aklıma geldi fakat genel erişimi engellediği için pek tercih etmiyorum.
Ama eğer ona özel bir ağ açıp onu güvenli internete yollayabiliyorsak çok iyi olur.

Evde bir miniğimiz var ve cinsel içerikli siteleri veya kelimeleri aratmasını yasaklamak istiyoruz. Nasıl yapabiliriz? Güvenli internet aklıma geldi fakat genel erişimi engellediği için pek tercih etmiyorum.
Ama eğer ona özel bir ağ açıp onu güvenli internete yollayabiliyorsak çok iyi olur.

Hocam bildiğim kadarıyla bu tür modemler olmuyor kelime aratması yasaklama vs. Bunun için firewall cihazları var ancak onlar ile yapılabilir. Onlarda zaten çok pahalı kurumsal şirketler kullanıyor. Başka yöntem varsa arkadaşlar bilgilendirir.

Kelime filtresi olan modemler var, ancak sizdeki modelde var mı yok mu araştırmanız lazım, çok ucuzluk ürünlerde pek bulunmayabilir.

Misal bendeki TP Link modemde "Aile Kontrolu" bölümünde kelimeler için kara liste veya beyaz liste oluşturabiliyorsunuz.

Kelime filtresi olan modemler var, ancak sizdeki modelde var mı yok mu araştırmanız lazım, çok ucuzluk ürünlerde pek bulunmayabilir.

Misal bendeki TP Link modemde "Aile Kontrolu" bölümünde kelimeler için kara liste veya beyaz liste oluşturabiliyorsunuz.
https://www.hepsiburada.com/keeneti...-fiber-mesh-wifi-modem-router-p-HBV00000MI5NL modem bu.

DNS ayarlarında aile modu var o yardım eder.
O kısımda filtreleme modu seçebiliyorum ama hangisi ne pek bir fikrim yok araştıracağım teşekkürler.
1664787842182.png

DNS bölümü de böyle
1664787877579.png

Sizdeki üründe resimlerden anladığım kadarıyla sadece güvenli bir DNS adresi kullanma imkanı var ki bu da tüm internetinizn filtrelenmesi anlamına geliyor, görünürde "sadece şu cihaz için kullan" gibi bir seçenek yok.

Kelime filtreleme olan modemlerde genelde sadece belli cihazların "kara listeyi" kullanmasını sağlayabilirsiniz. Misal evin küçüğü tablet kullanıyorsa tabletin MAC adresine özel "kara liste" oluşturabiliyorsunuz.

Oradan NextDNS seçip, NextDNS ile çeşitli filtremeler yapabilirsiniz.

Güvenli internet açılabilir, rekreasyon süresi ile miniğin maksimum kullanacağı internet saatini ayarlayabilirsiniz, web site - instagram vs. engelleyebilir, belirli kategorileri engelleyebilirsiniz.
screenshot-my.nextdns.io-2022.10.03-12_51_58.png

Screenshot_1.png

Minik için ayrı bir profil de açabilirsiniz, ya da sadece onun cihazlarında NextDns kullanmasını da seçebilirsiniz.
0
Screenshot_2.png

Daha ayrıntılı bilgi için: Rehber: NextDNS rehberi

Geri
Yukarı