Keenetic Omni DSL modem ayarları önerisi

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Selamlar herkese. Keenetic Omni DSL modemi bugün elime ulaştı, kurulumunu yaptım fakat arayüzü biraz karışık geldi. Kullanan kişilerin ayarlar hakkında önerileri bulunuyor mu? Mesela DNS olarak SafeDNS, Cloudflare DNS ve AdGuard DNS arasında hangisini seçmeliyim, SNR değerlerini kaçta tutmalıyım, arayüz içerisinden VPN nasıl seçebilirim?

Kablolu bağlantıda eski modemimde 74.50 Mbps gibi hız değerleri alırken şu an 71 Mbps alıyorum, kablosuz testte az önce Jitter değerim 120 gözüküyordu fakat şu an 2 değerine düştü ve ek olarak kablosuz hızım eskiden 40 Mbps'yi geçemezken şu an 50 Mbps değer alıyorum. Kablolu bağlantı üzerinde yaşanan 2-3 Mbps'lik kayıp önemsenmeyecek bir kayıp mı? Ara sıra kablosuz bağlantı ile hız testi yaptığımda 18 Mbps değer alıyorum, tekrar yaptığımda 50 Mbps'ye çıkabiliyor. 30 gün içerisinde iade hakkımın olduğunu belirtiyor Hepsiburada, herhangi bir sorunda iade edebilirim sanırım.

DNS olarak Cloudflare seçebilirsiniz. Şahsen, başka ayar yapmadım. Genel olarak memnunum.

DNS olarak Cloudflare seçebilirsiniz. Şahsen, başka ayar yapmadım. Genel olarak memnunum.
Cloudflare seçtiğimde bu şekilde seçenekler bulunuyor, sağ tarafında "Tüm kayıtsız cihazlar için geçerlidir" yazmakta. Kuralların ne olduğunu maalesef göremedim arayüz içerisinde. Hangisini seçmemi önerirsiniz?
1621092637987.png

Standart olarak kullanabilirsiniz.

Kusura bakmayın teker teker soruyorum ama modemin arayüzünü yeni keşfediyorum :). Cihaz listesinden herhangi bir cihazı seçtiğimizde "Servis sınıfı" adı altında bir kısım var burada neyi önerirsiniz? Sanırım minimum gecikmeyi seçmem daha iyi olacaktır?
1621098780229.png

Yeni konular

Geri
Yukarı