Keenetic Omni DSL N300 Wi-Fi zayıf

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Modemin Wi-Fi gücü biraz zayıf. Bazen laptop kullanırken internet bayağı yavaşlıyor. 20 Mbps'lere kadar düşüyor. Bilgisayarda 47 sabit. Modemin yanında olmama rağmen 20. Modem ayarlarından değiştirebileceğim bir ayar var mı? Modem Wi-Fi ağında virüs olabileceğinden şüpheleniyorum ama saçma bir düşünce. Dün de konu açmıştım bununla alakalı.

Modemin Wi-Fi gücü biraz zayıf. Bazen laptop kullanırken internet bayağı yavaşlıyor. 20 Mbps'lere kadar düşüyor. Bilgisayarda 47 sabit. Modemin yanında olmama rağmen 20. Modem ayarlarından değiştirebileceğim bir ayar var mı? Modem Wi-Fi ağında virüs olabileceğinden şüpheleniyorum ama saçma bir düşünce. Dün de konu açmıştım bununla alakalı.
2.4 GHz bağlantıdan kaynaklı, Wi-Fi kanalını değiştirin.

5GHz üzerinden bağlanırsanız daha az kayıp yaşarsınız. 2.4GHz yüksek hızları desteklemez fakat menzili yüksektir. 5GHz'nin hızı yüksektir ve çevrenizdeki modemler 2.4GHz ağırlıklıysa sinyal trafiği daha az olacağı için kaybınız çok düşük olur.

Ağınızda virüs olacağını sanmıyorum, ünlü bir şirkette çalışmıyorsunuz değil mi? 😅

Geri
Yukarı