Çözüldü Keenetic Omni DSL yazılım düşürme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Keenetic Omni DSL kullanıyorum. 3.6.12 yazılımı epey iyi çalışıyordu. 3.7.1 ve sonraki sürümlerde upload hızıyla alakalı sorunlar baş gösterdi. Bu yüzden 3.6.12 sürümüne düşürmek istiyorum. Elinde yazılım dosyası olan var mı? Ya da indirebileceğim arşiv tarzı bir site var mı? Modemi ön izleme sürümüne aldığım halde upload sorunum devam ediyor. Yardım edebilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam @EkmekArasiHDD, çok teşekkür ederim bekliyorum . Takipteyim.

Buyrun hocam 3.6.12 firmware dosyası. İçinde temel bileşenlerin hepsi yüklü. İşinizi görecektir.
türk telekom sistemlerine bir şeyler yaptı sanırım bu hafta ben de aynı sorunu yaşadım.
Ne yazık ki Türk Telekom ile alakalı bir durum değil. Keenetic bu yazılımda nedense SNR tarafında bayağı cortlamış. Nasıl oluyorsa bazıları bu durumu hiç yaşamazken benim gibi bazı şanssız kullanıcılarda epey patlıyor.

Buyrun hocam 3.6.12 firmware dosyası. İçinde temel bileşenlerin hepsi yüklü. İşinizi görecektir.

Ne yazık ki Türk Telekom ile alakalı bir durum değil. Keenetic bu yazılımda nedense SNR tarafında bayağı cortlamış. Nasıl oluyorsa bazıları bu durumu hiç yaşamazken benim gibi bazı şanssız kullanıcılarda epey patlıyor

haklısınız. 3.6.x sürümüne düşürdüğümde modem 8 snr değerinde 50 mpbs ile buluşuyor ve çok daha az fec crc alıyorum.

3.7'ye geçtiğimde fec crc artıyor ve manuel olarak 7 snr düşürmezsem 48 mbps ile buluşuyor.

müşteri hizmetleri ise snr değeriniz zaten sık sık değişir takılmayın kopmuyorsa diyor ama

benim bağlantımda snr neredeyse hiç değişmiyor. 6.6-7.1 snr değerleri arasında hep, hiç daha altını ya da üstünü görmedim 3.7.4'te.

aynı şey 3.6.x içinde geçerli, 7.7-8.3 arası snr stabil.

neden daha yüksek snr ve daha az hata ile daha sorunsuz bir bağlantı kullanabilmek varken 3.7 sürümünün dmt sürücülerinde bu kadar ısrarcılar çözebilmiş değilim.

haklısınız. 3.6.x sürümüne düşürdüğümde modem 8 snr değerinde 50 mpbs ile buluşuyor ve çok daha az fec crc alıyorum.

3.7'ye geçtiğimde fec crc artıyor ve manuel olarak 7 snr düşürmezsem 48 mbps ile buluşuyor.

müşteri hizmetleri ise snr değeriniz zaten sık sık değişir takılmayın kopmuyorsa diyor ama

benim bağlantımda snr neredeyse hiç değişmiyor. 6.6-7.1 snr değerleri arasında hep, hiç daha altını ya da üstünü görmedim 3.7.4'te.

aynı şey 3.6.x içinde geçerli, 7.7-8.3 arası snr stabil.

neden daha yüksek snr ve daha az hata ile daha sorunsuz bir bağlantı kullanabilmek varken 3.7 sürümünün dmt sürücülerinde bu kadar ısrarcılar çözebilmiş değilim.
Ben de anlamıyorum. Gerçi bu sürümde CRC hatalarım milyonları değil milyarları geçiyor. Yani stabil olsa bile CRC hatalarından başımı kaldıramıyorum.

Buyurun hocam 3.6.12 Firmware dosyası. İçinde temel bileşenlerin hepsi yüklü. İşinizi görecektir.

Ne yazık ki Türk Telekom ile alakalı bir durum değil. Keenetic bu yazılımda nedense SNR tarafında bayağı cortlamış. Nasıl oluyorsa bazıları bu durumu hiç yaşamazken benim gibi bazı şanssız kullanıcılarda epey patlıyor.

Çok teşekkürler hocam. Aynen yeni yazılımlarda sorun var düşme ondan sanırım.Onu sanırım ilerideki sürümlerde ayarlama yaparlar.

Son düzenleme:
@EkmekArasiHDD hocam yukarıda attığınız sürüme düşürüyorum şu an gün içerisinde 3-5 kez kopma yaşanıyor. Siz şu anda hangi sürümü kullanmaktasınız?
Ben artık Keenetic'i ana modem olarak kullanmıyorum. Bitmek bilmeyen kopmalarımı ve delirmelerini 2012 yılında çıkmış Lantiq işlemcili P2812 ile çözdüm. Keenetic artık sadece WiFi görevini görüyor. Kurtuluşu yok bunun.

Ben artık Keenetic'i ana modem olarak kullanmıyorum. Bitmek bilmeyen kopmalarımı ve delirmelerini 2012 yılında çıkmış lantiq işlemcili P2812 ile çözdüm. Keenetic artık sadece Wi-Fi görevini görüyor. Kurtuluşu yok bunun.

Şaka gibi ya kaç liralık modem ama kopma yaşatıyor deli gibi. Şimdi sürüm düşürüp 3-5 gün test edeceğim olumlu sonuç verirse devam ama kopmalar devam ederse mecbur idarelik ikinci el bir modem alacağım şöyle 200 liraya falan var mı önereceğin bir şey hocam ZyXEL Tenda tarzı çok bilgim yok zaten.

Şaka gibi ya kaç liralık modem ama kopma yaşatıyor deli gibi. Şimdi sürüm düşürüp 3-5 gün test edeceğim olumlu sonuç verirse devam ama kopmalar devam ederse mecbur idarelik ikinci el bir modem alacağım şöyle 200 liraya falan var mı önereceğin bir şey hocam ZyXEL Tenda tarzı çok bilgim yok zaten.
Hocam inanın sürüm düşürmek işe falan yaramıyor. Keşke yarasa da kullansam. 2. el olarak dolabınız hangi işlemciliyse onu kullanın. Ben OpenWRT kurulu P2812 kullanıyorum ve çok memnunum. Sıfır kopma ve CRC hatası.

Keenetic'in DSL yönetimi ciddi anlamda berbat durumda.

Hocam inanın sürüm düşürmek işe falan yaramıyor. Keşke yarasa da kullansam. 2. el olarak dolabınız hangi işlemciliyse onu kullanın. Ben OpenWRT kurulu P2812 kullanıyorum ve çok memnunum. Sıfır kopma ve CRC hatası.

Keenetic'in DSL yönetimi ciddi anlamda berbat durumda.
Dolabımın hangi işlemci olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı