Kekemelikle savaşmak mı daha kolaydır yoksa kabullenmek mi?

Soru tam olarak bu. 18 senedir cevabını bulamadığım soru.

Kekemelik çalışılarak çözülebilecek bir durum mu bilmiyorum ama günlük egzersiz ile düzeltilebiliyor olması gerek. Bende ufak bir kekemelik var. 30 kelimemden bir kaçında zorlanıyorum ve bazen kekeliyorum. Fakat kitap veya vurgulu şiir okudukça normal konuşmamda o hâle geliyor.

Kekemelik çalışılarak çözülebilecek bir durum mu bilmiyorum ama günlük egzersiz ile düzeltilebiliyor olması gerek. Bende ufak bir kekemelik var. 30 kelimemden bir kaçında zorlanıyorum ve bazen kekeliyorum. Fakat kitap veya vurgulu şiir okudukça normal konuşmamda o hâle geliyor.
Bi 5 sene önce onun kursuna gitmiştim aslında güzelde gidiyordu sonradan biraz boşlayınca yine kötüleşti, ama küçüklüğüme nazaran çok daha rahat konuştuğumu söyleyebilirim, küçükken "ekmek" bile demek için kırk takla atardım.

Kekemelik ve muhtemelen var olan alt kolları üzerine detaylı bilgi sahibi değilim ancak bazı durumlarda bütünüyle üstesinden gelinebildiğini biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki adam çocukken kekeme olduğunu söylemişti daha önce, şimdi konuşması günümüz sunucularının çoğundan daha iyi.

K

Bir 5 sene önce onun kursuna gitmiştim aslında güzelde gidiyordu sonradan biraz boşlayınca yine kötüleşti, ama küçüklüğüme nazaran çok daha rahat konuştuğumu söyleyebilirim, küçükken "ekmek" bile demek için kırk takla atardım.

Diksiyonunu düzeltmen için bir motivasyon: Kızlar tipine bakmaksızın sana daha bir yakınlık duyar 😜.

Yeni konular

Geri
Yukarı