Satılık Kelepir Intel i7 4770 ASUS GTX 750 Ti Sistem

Oğuzhan Artun

Hectopat
Yeni sistem alacağım için satıyorum. Bu sistemi bilgisiz olduğum zamanlar aldım. Bilgisayar NSH.4770-8T75A-W modelinden dönüştürülmüştür. SSD(Katı Hal Sürücüsü) eklemesi ve GPU(Ekran Kartı) değişimi yapılmıştır. Ekipman eklemesi yapılmıştır (Sound System, Headset, Keyboard, Mice, Mice 2). G3258 stok soğtucu ile işlemci soğutucu değişimi yapıldı. G3258 stok soğutucu boşta olduğu için değiştirdim. G3258 stok soğutucusunda diğer soğutuculardan farklı olarak bakır işlemci bloğuna sahiptir. Sistem 2014 yılının Aralık ayında alınmıştır. Sistem hor kullanılmamıştır. Fakat ekipmanlar eskimiştir. Bu yüzden ekipmanların bazı deformasyonları var. Headset'in kulaklık kısmındaki kırmızı bölgede soyulmalar var. Farelerin ikisin de ise sağ ve sol düğmelerinin üzerinde ufak çizikler var. Klavyede ise W, A, S, D, X, LShift, LAlt, LCtrl tuşlarının üzerindeki yazılar siliniyor veya silindi. Ses sisteminin subwoofer üzerinde ufak bir çizik var. Mousepad'in kenarlarında ufak açılmalar bulunmaktadır. Geriye kalan her şey sapasağlam durmaktadır. Sistem bu şekildedir. Kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz. İnternetten faydalanarak parçaların tek tek benchmark (performans) testlerine bakabilirsiniz. Fiyat teklif olarak almak istiyorum. Bu yüzden tekliflerinizi bekliyorum. Parça satışı teklif edebilirsiniz. Fakat her parçaya tek satmıyorum. Sistemin sıfır fiyatı yaklaşık olarak (bütün her şey dahil) 3.750 TL ile 4000 TL arasındadır.

NOT: Gönderim şekli için ayrıntılı konuşmamız gereklidir. Bu yüzden iletişim bilgisi verebilirim.
NOT 2: Bilgisayarda Casper adına sadece kasa (dış kasadan bahsediyorum), güç kaynağı ve monitör vardır. Güç kaynağı FSP, monitörü ise Sanyo Elektronik tarafından üretilmiştir. Kasa ise Casper tarafından üretilmiş diye biliyorum. Fakat kesin bilgi için kasanın kimin ürettiğini araştırmak gerek.
NOT 3: Fotoğrafları daha sonradan ekleyebilirim.

Sistemin Eksileri: Bana göre sistemin en büyük eksisi sıfır olarak alacak olsanız parayı boşa harcayacağınız bir sistem olması. Bu parçaların sıfır değerine çok daha iyi ve dengeli bir sistemler dizilebilir. Bir de kasa (dış kasadan bahsediyorum) kötü ve güç kaynağı bana güven vermiyor. Fakat güç kaynağı sıkıntısız olarak sistemi çalıştırıyor.

CPU (İşlemci): Intel® Core™ i7-4770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz)
CPU-C (İşlemci Soğutucu): G3258 Stok Fanı (Diğer stok soğutuculardan farkı bakır işlemci bloğu var.)
MB (Anakart): ECS H81H3-M4 (V1.0A)
RAM (Rastgele Erişimli Bellek): Nanya Technology 2x4GB 1333MHz CL9 (M2F4G64CB8HG5N-CG)
GPU (Ekran Kartı): ASUS Strix GTX 750 Ti O.C. Edition 2GB GDDR5 128Bit
SSD (Katı Hal Sürücüsü): Kingston HyperX Savage 240GB (SHSS37A/240G)
HDD (Sabit Disk): Western Digital Caviar Blue 1TB 7200RPM 64MB Cache (WD10EZEX-00RKKA0)
Case (Kasa): Casper NSH (Kasa herhangi bir ısı problemi yok. Fakat değiştirmenizi öneririm.)
PSU (Güç Kaynağı): FSP 250W (Sistemi sorunsuz olarak çalıştırıyor. Fakat aldıktan sonra yenilemenizi öneririm. Zira bana güven vermiyor. Tabi benim için değişmeye gerek yok diyorsanız orası size kalmıştır.)
Monitor (Monitör): Casper 21.5" 1920x1080 5ms Dahili Hoparlör(Kaç W bilmiyorum. Fakat ses kalitesi kötü değil.) (Sanyo Elektronik tarafından üretilmiştir. Üzerinde Casper Logosu vardır. Bu sebepten dolayı Casper yazdım.)
Keyboard (Klavye): Rampage DLK-5115 w/ Macro Gaming Q
Mice (Fare): Rampage DLM-500 w/ Macro 8200DPI Gaming
Mice 2 (Fare): A4 Tech Anti-Vibrate Laser Gaming Mouse XL-750BH
Mousepad (Fare Pedi): Razer Goliathus Mousepad
Headset (Kulaklık ile Mikrofon): Logitech G230 Stereo Gaming
Sound System (Ses Sistemi): Logitech Z506 5.1 Surround Speakers 75W

NOT: Başlık yetkili kişiler tarafından düzenlendi.

Son düzenleme:
@mwsg siz elinizdeki bütçeyi söylerseniz ortayı bulmaya çalışırım. Belki bütçeniz uygun gelirse diğerlerini hediye edebilirim.

Sadece işlemciye talibim nakit ne kadar ve i3 4160 işlemcim var + para verebilirim

Ekran kartına talibim fakat fiyat almak istiyorum. İsterseniz face hesabımı verebilirim.

Güç kaynağı, kasa, monitör, ram, anakartı hariç ne kadara bırakırsınız yani sadece işlemci, HDD, SSD, GPU ne kadar olur.

Geri
Yukarı