Kelime ezberi yapmanın kolay yolu

lumei

Picopat
Daha fazla  
Meslek
<b> Cyber sec engineer</b>
İngilizce kelime darcığımı genişletmek istiyorum ancak nasıl bir yol izlesem kararlaştıramadım. Acaba bir kağıda anlamlarıyla birlikte yazıp boş zamanlarımda okusam mı ya da Spotify da İngilizce podcastler oluyor onları mı dinlesem yürüyerek öneriniz nedir? Sizin kendi kullandığınız yöntemler var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce kelime darcığımı genişletmek istiyorum ancak nasıl bir yol izlesem kararlaştıramadım. Acaba bir kağıda anlamlarıyla birlikte yazıp boş zamanlarımda okusam mı ya da Spotify da İngilizce podcastler oluyor onları mı dinlesem yürüyerek öneriniz nedir? Sizin kendi kullandığınız yöntemler var mıdır?
YDT sınavına hazırlanırken sürekli paragraf çözüp ordaki kelimeleri çıkartıyordum o sayede gelişti çıkan kelimeleride v quizlete atıyordum arada bakıyorum kelime defteride tutup sadece sabah ve akşam o kelimelere bakmak yeterli oluyor

Bir deftere benzer konulardan bilmediginiz kelimeleri 5'er kere türkçeleri ile beraber yazın. Bundan sonra karşınıza birini alın ve ezberinizi tutsun.
Hiç duymadiklarınızın cümle içi kullanımlarına bakın ve kullanmayı deneyin.
Ayrıca ingilizce kanallar izlemeye başlayın hobileriniz ile alakalı.

Podcastler işe yaramayabilir onun yerine Türkçesi aklınızda olan bir film yada animasyon izlesen daha iyi işe yarar. Kağıda yazma olayı işe yarayabilir. Mesela o kağıtları ara sıra çıkartıp çalışabilirsiniz.

3 kere oku 3 kere yaz o kelimeleri

Podcast konusu icin konusma sonuna sik kullandigi kelimeleri aciklayanlar var onlara bakabilirsin. Easy Stories in English ve Luke's English Podcast ornek olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı