Kelime ezberleme yöntemi önerisi

• Konuyu başlatan Met11
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 185

Met11

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar İngilizce hazırlık okuyorum ve çok fazla yeni kelime var. Bunları ezberlemek için taktikleriniz var mı? Kelime defteri gibi bir program var mı? İçine öğrenmek istediğimiz veya yeni öğrendiğimiz kelimeleri yazsak ve karşımıza karışık olarak çıkarsa falan. Bunun gibi bir uygulama var mı? Önerilerinizi bekliyorum. Bir de hazırlığı geçme sınavına nasıl çalışmalıyım? Daha önce hazırlık okuyan varsa tavsiyelerini bekliyorum.

Kelimeleri okuyarak veya yazarak tekrar etmek yerine konuşarak tekrar etmek daha iyi sonuç verir.

Quizlet. Hazırlık geçme sınavında her kısımdan sordukları için 1 haftada geçebileceğin bir sınav değil. Altyapın yoksa zaten geçemezsin. Sana tavsiyem yökdil sınavlarına girmen oalcaktır. Her ydyo farklı bir puan koyabilir ama genelde 80-70 falan.

Memrise öneririm.

Anki'ye eklerseniz hatırlıyorum dediğiniz kelimeleri daha sık, hatırlayamadıklarınızı daha az önerir. PC ve telefon desteği var.

Anki kartlarınıza örnek cümle ve AwesomeTTS ile seslendirme eklerseniz daha kalıcı şekilde öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı