Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 ayaklı stratejisi

Dediği şeyler gerçekten güzel ama 6 ayda bu imkansız. Ya biz şuan sadece iyi bir hayat yaşamak istiyoruz. Zaten bu ekonomi 5-10 yılda düzelmeyecek ama en azından dolar 18 değilde 14-15e insin de biz bir şeyler alalım zaten reşit olunca veya üniversitemiz bitince bu gençlerin vasıflı olanları yurt dışına gidecek. Birkaç yılcık rahat edelim şu ülkede.

Sanıyor musun ki yerine gelecek olanlar israfsız bir düzen kuracak? Hayal dünyandan çık dostum.

Şu anki amaç, mevcut düzeni bir şekilde düzeltmek, ülkeyi düzlüğe oturtmak. Bunu da kim başa gelirse gelsin kısa sürede yapamaz, bir süre daha ceremesini çekmeye devam edeceğiz. Yükselmeyi düzlüğe oturduktan sonra düşünürüz.
Hayal kurmuyorum. Ayaklarım gayet yere basıyor. Sözde "ekonomistler" gibi de değil gerçekten ekonomi okur-yazarlığım var. Ülkede Cumhurbaşkanı harici kimsenin yetkisinin olmadığı bir sistemin gitmesi şu anki sorunların çoğunu çözecektir zaten.

Adam damadını getirdi ekonomi başına damadını. O bile dolar sata sata doları 6 lirada tutmayı başardı 3 yıl öncesine kadar. Bu kadar vasıfsız adamlar doları 6 lirada tutabiliyorsa CHP'nin kadroları her türlü başarır bu işi.

Dediğin adamlar dediğin şeyleri yapacak olsa İstanbul, İzmir, Ankara gibi yerleri kazanınca yapardı zaten. Oraların bütçesi bazı küçük ülkelerin bütçesi kadar. Ben oranın paralarını hortumlayan insanlar görmüyorum şahsen, kendileri de CB Yardımcısı olacak inşallah. Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu emin ol bunların 20 katı iyi yönetir.

Hayal kurmuyorum. Ayaklarım gayet yere basıyor. Sözde "ekonomistler" gibi de değil gerçekten ekonomi okur-yazarlığım var. Ülkede Cumhurbaşkanı harici kimsenin yetkisinin olmadığı bir sistemin gitmesi şu anki sorunların çoğunu çözecektir zaten.

Adam damadını getirdi ekonomi başına damadını. O bile dolar SATA SATA doları 6 lirada tutmayı başardı 3 yıl öncesine kadar. Bu kadar vasıfsız adamlar doları 6 lirada tutabiliyorsa CHP'nin kadroları her türlü başarır bu işi.

Dediğin adamlar dediğin şeyleri yapacak olsa İstanbul, İzmir, Ankara gibi yerleri kazanınca yapardı zaten. Oraların bütçesi bazı küçük ülkelerin bütçesi kadar. Ben oranın paralarını hortumlayan insanlar görmüyorum şahsen, kendileri de CB Yardımcısı olacak inşallah. Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu emin ol bunların 20 katı iyi yönetir.

Ekonomi okur-yazarlığım var diyorsun ekonomi bakanlığının dolar sattığından bahsediyorsun :D şaka gibisin. Cb hariç kimsenin yetkisinin olmadığı sistemin gitmesi şu anki sorunların çoğunu nasıl çözecek? (6 kişi tarafından nasıl yönetim olabilir daha seçime bile tartışmasız gidemiyorlar.)

Adam damadını getirdi ekonomi başına damadını. O bile dolar sata sata doları 6 lirada tutmayı başardı 3 yıl öncesine kadar. Bu kadar vasıfsız adamlar doları 6 lirada tutabiliyorsa CHP'nin kadroları her türlü başarır bu işi.

Aynen bende öyle düşünüyorum büyük şehirler konusunda. Zaten en büyük şehirleri kaybetti AKP. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya. Bu 4 şehirin nüfusu zaten 30 milyon en az. AKP`nin oy kapasitesi en çok iç anadolu ve doğuda var bence, bir de karadeniz biraz. Bizim bu adamların oylarını almamız için böyle vaatler yapmamız lazım ve örnek göstermemiz lazım. İzmir`de elektrikli otobüs gördüm yol kenarında -varmıydı bilmiyorum bu eskiden- mesela bunun reklamı yapılabilir, "biz bunu yaptık, peki ya onlar?" diyerek falan. Bizim reklama yönelmemiz lazım.

Ekonomi okur-yazarlığım var diyorsun ekonomi bakanlığının dolar sattığından bahsediyorsun :D Şaka gibisin. CB hariç kimsenin yetkisinin olmadığı sistemin gitmesi şu anki sorunların çoğunu nasıl çözecek? (6 kişi tarafından nasıl yönetim olabilir daha seçime bile tartışmasız gidemiyorlar.)
Kafaya bak. Ortak karar almak ne zamandır kötü bir şey olmuş? Sanki siz kimseyle anlaşmazlığa düşmüyorsunuz, böyle şeyler olması gayet doğal. Tek kişinin yönettiği nasıl oluyormuş onu da gördük.

Ekonomi Bakanlığı dolar sattı demedim. Dolar rezervleri zaten TCMB'ye aittir. Artık kim nasıl sattırdı bilmiyorum ama gitti 128 milyar dolar. Belgeleri var.

128 milyar dolar nerede sorusuna 5 farklı cevap verildi. Adamlar daha burada tutarlı olamıyor bırakın boş safsatayı.

Şahsi düşüncem şuan gelişmiş ülkelerin zamanında çektiği sancıları çekiyoruz. Değişim sancılı bir süreçtir nitekim. Herhalde savunma sanayii alanında yaptığımız gelişmeleri takdir etmeyen yoktur? Şuan milli otomobili de ürettik sayılır. Her ne kadar bunlar herkesin ulaşamayacağı gelişmeler olsa da bu ülkemizin geliştiğinin göstergesidir. Zamanla bizlerin de ulaşabileceği gelişmeleri göreceğiz inşallah. Şimdi bir eleştiri yapılınca hemen bir tarafın fan boyu konumuna düşüyoruz. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. 6 ayda sen neyi yapıyorsun? Ülke nasıl şahlanacak? Nasıl zengin olmak zordur , zaman alır. Bu da aynen öyle. Kısa sürede zengin nasıl olunur biliyoruz herhalde?

Kafaya bak. Ortak karar almak ne zamandır kötü bir şey olmuş? Sanki siz kimseyle anlaşmazlığa düşmüyorsunuz, böyle şeyler olması gayet doğal. Tek kişinin yönettiği nasıl oluyormuş onu da gördük.

Ekonomi Bakanlığı dolar sattı demedim. Dolar rezervleri zaten TCMB'ye aittir. Artık kim nasıl sattırdı bilmiyorum ama gitti 128 milyar dolar. Belgeleri var.

128 milyar dolar nerede sorusuna 5 farklı cevap verildi. Adamlar daha burada tutarlı olamıyor bırakın boş safsatayı.

Öncelikle bana iktidar yanlısı konuşmuşum gibi tavır takınma. Eleştirel bir düşünceyle karşılaşınca hemen aha bu onlardan deyip saldırmayı da bırak. Kendi kafana bak önce.

Ortak karar almaktan bahsettiğin adamlar ülke yönetmeyi çocuk oyuncağı sanıyor. Anlaşmazlığa düşmüyor musun diyorsun, sanki ortak bina yapılıyor. Oldu arkadaş, ülkenin çıkarına bir karar verilecek, biri diyecek hayır bunu yapmayalım, diğeri diyecek bunu yapacağız. Ohoo sonra iş işten geçecek. Haydi selahattin demirtaş hapisten çıksın de de tam olsun.

Ha bu arada şunu da söyleyeyim. 6+1'in +1'i aponun tecridinin de kaldırılmasını istiyormuş :)

Şahsi düşüncem şu an gelişmiş ülkelerin zamanında çektiği sancıları çekiyoruz. Değişim sancılı bir süreçtir nitekim. Herhalde savunma sanayii alanında yaptığımız gelişmeleri takdir etmeyen yoktur? Şu an milli otomobili de ürettik sayılır. Her ne kadar bunlar herkesin ulaşamayacağı gelişmeler olsa da bu ülkemizin geliştiğinin göstergesidir. Zamanla bizlerin de ulaşabileceği gelişmeleri göreceğiz inşallah. Şimdi bir eleştiri yapılınca hemen bir tarafın fan boyu konumuna düşüyoruz. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. 6 ayda sen neyi yapıyorsun? Ülke nasıl şahlanacak? Nasıl zengin olmak zordur, zaman alır. Bu da aynen öyle. Kısa sürede zengin nasıl olunur biliyoruz herhalde?

Yazımda ondan bahsettim. Arkadaş eleştiri yaptık direkt adam kendi kafasına göre benim tarafımı belirledi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı