Kemal Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığını kaldırma fezlekesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese selamlar.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Kemal Kılıçdaroğlu.jpg

10 fezleke var, 8'i CHP; 2'si HDP.

Baştakilere güvenmiyorsan, desteklediğin bir kararına bile "Evet" derken düşünmemiz gerektiği bir dönemdeyiz. Evet, bazıları terörist yanlısı diyorsun, onların dokunulmazlığı kaldırılsın diyorsun; 2 gün sonra senin desteğini lehine kullanıp abartıyor.

Agam memleketinize gidin vallahi parası neyse vereceğim gidin sadece.

TBMM'ye git orada Egemen'lik kayıtsız şartsız millettindir yazar. Meclisin kararı, yetki alanı ile derdin varsa Türk milletiyle, anayasayla, demokrat düzenle, Atatürk'le derdin vardır.
Diyorimki meclis oylamayı yapıyor karar oradan çıkıyor gülüyorsun. Komik mi bu, yoksa devlet düzeninin nasıl işlediğinden haberin mi yok?

Şimdi bu yazdığından benim hakkımda hükümet yanlısı olduğumu düşündüğünü varsayıyorum. Başka bir anlam çıkmıyor çünkü.

@Yusuf Koçoğlu agam memleketine gider misin deyince yazdığımı meclise kadar nasıl bağladın?

Seni hangi konuda görsem hükümet yanlısı gibisin.

Çocuk değiliz hocam birbirimizi kandırmayalım. Dediğinizin anlamını biliyoruz ikimizde.

Artık alıştım bana bir tarafın yanlısı denmesine fetöcüde oldum hükümet yalakasıda oldum. Sağcı solcu herkes işine geleni bana takıyor.
Buradaki insanlar genel olarak sol akımda oldukları için çok takışıyoruz ve hükümete yanlı gibi gözlüyorum. Sağ akımın baskın olduğu bir yer olsa -Instagram gibi- orada da sağcılarla takışırım. Keza bu oluyorda. Eleştiri yapmıyorda değilim ama yapınca buradakilerden bir farkım kalmıyor yanlış olan fikirlerede katılmış oluyor en azından öyle düşünüyorum.

Technopat kullanıcıları çoğu şeyin farkında kısmına gülmüş olabilirim kusura bakmayın.

Ülke bazı noktalarda gelişiyor, bazı noktalarda yerinde sayıyor, bazı yerlerde ise geriliyor.
Mesela siyasal prestij ve savunma sanayi geliştiğimiz bir alanken, adalet ve eğitim sistemi yerinde saydığımız bir alan.
Ülkede 60-70 yıldır ne tecavüzler ne hırsızlıklar ne de cinayetler bitti. Adalet üzerine kökten bir anayasal değişim şart.
Eğitim aynı hala kör bir sistem üç beş bir şey ekleyip çıkartıyorlar hala aynı halt.
Gerilediğimiz yer ekonomi denilebilir. İhracat artsada insanların alım gücü düşmekte. Hükümetin yanlışları çok oldu. Ama finansal operasyonlarda yok değil. Tarım ve hayvancılık aynı şekilde.
Ülke siyasi olarak bir çıkmaza girmiş. (burada siyaset konuşmayı hiç sevmem lakin bunları demek zorundayım.) Muhalefet partileri ya çakma darbeci ya terörist ya da zihinleri satılmış. Bir taraf paso yatmakta diğer taraf cebini doldurmakla meşgul vs.

Diyebileceğim tek şey bizim kendimizi geliştirip ülkenin kaderini değiştirmeye çalışmamız lazım demek olur.

Burada eleştiri yaptığım noktalar var sadece örnek bu. Böyle olan birçok mesajım var. Dediklerim insanların hoşuna gitmiyor. Haliyle düşman belliyorlar.

Bu konu hakkınea açıkçası k. K içeri girse bir zerre üzülmem. Atatürk'ün partisine kene gibi yapıştı. Adam gibi muhalefet etse iktidarda bu kadar gevşek olmayacak.

Velhasıl kelam benim tarafım 'sağ ve sola karşı olan taraf'.

Haklısınız bir de sopa verelim devlete bizi koyun gibi gütsün (!)

Devletle hükümeti karıştırmayın.
Devlet ile millet ayrılamaz bir bütündür. Devlet yargı yasama ve yürütmenin bir halidir.
Koyunsan güdülürsün. Senin için şaşırmam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı