Kemik yaşım çok düşük

xSatsujin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamlar, şu anda 9.sınıfa gidiyorum ve inanmayacaksınız ama boyum 150, yaşım 14 fakat kemik yaşım 11-12 olarak söyleniyor. Doğduğumda diğerlerinden daha uzun doğdum fakat 2.sınıftan sonra boy kısalığı başladı. Bu boy uzama durumunu hızlandırabileceğim veya nedenini bilen birileri var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir şey yapılabileceğini sanmıyorum. Arkadaşımında benzer bir hastalığı var ondan biliyorum. Siz gene de bir doktora görünün tavsiye isteyin.

Öncelikle selamlar, şu anda 9.sınıfa gidiyorum ve inanmayacaksınız ama boyum 150, yaşım 14 fakat kemik yaşım 11-12 olarak söyleniyor. Doğduğumda diğerlerinden daha uzun doğdum fakat 2.sınıftan sonra boy kısalığı başladı. Bu boy uzama durumunu hızlandırabileceğim veya nedenini bilen birileri var mıdır? Teşekkürler.
Benimki de öyle 3 yıl geri. 10 yaşındayken 7 yaş demişlerdi kemik yaşıma, hatırlıyorum.

Çok önemli değil. Kemik yaşının geri olması.

1,5 yılda civarında 13 cm gayet iyi. Boy atıp kemik yaşınız takvim yaşınıza yetişeceği süreç başlamış demektir. Bu 1-2 yıl beslenmenize uykunuza dikkat edin, uyumadan önceki 3 saat yemek yemeyin (özellikle şeker ve karbonhidrat), düzenli yürüyüş ya da egzersiz yapın, olabilecek en düzgün şekilde uzamanıza faydası olur.

Geri
Yukarı